captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Žemaitaitis stoja skersai kelio „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ jungtuvėms

„Tvarkietis“ Petras Gražulis sako su Darbo partijos pirmininke Živile Pinskuviene susitaręs, kad „Tvarkos ir teisingumo“ ir Darbo partijos turėtų virsti viena Tvarkos ir darbo partija. Jų planą jau buvo palaiminęs pats anksčiau tokius jungtuvių planus puoselėjęs „tvarkiečių“ įkūrėjas Rolandas Paksas. Tačiau prieš tokį planą piestu stoja „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ž. Pinskuvienė sako, kad apie jungtuvių planus, jei jie bus realūs, pirmiausia pasikalbėsianti su partija, o ne su žiniasklaida.

Ž. Pinskuvienė: Asmeninės nuomonės turėti negaliu

Darbo partijos pirmininkė Ž. Pinskuvienė 15min pripažino, kad yra susitikusi su P. Gražuliu ir R. Paksu ir apie daug ką pasikalbėjusi, tačiau, anot jos, kol kas visa tai – tik kalbos.

„Aš labai su daug Seimo narių bendrauju, ne tik su P. Gražuliu. Ir su gerbiamu europarlamentaru R. Paksu tikrai irgi bendraujame, esu kalbėjusi, bet mes, kaip ir politikai, kalbame apie visas temas“, – teigė Ž. Pinskuvienė.

Klausiama, ką pati galvoja apie Darbo partijos susijungimą su „Tvarka ir teisingumu“, Ž. Pinskuvienė sakė savo nuomonės turėti negalinti.

„Čia negali būti mano nuomonė. Čia gali būti tik partijos nuomonė, tai yra žmonių. Tikrai dar nesvarstėme tokio siūlymo nei taryboje, nei prezidiume apie partijų susijungimą. Asmeninės nuomonės aš čia negaliu turėti, todėl, kad esu komandos žmogus ir sprendžia pas mus komanda. Galbūt anksčiau pas mus buvo madinga, kai sprendžia vienas žmogus ir būna vieno žmogaus nuomonė, dabar yra komandinis darbas“, – sakė ji.

„Tiktai savo asmeninę nuomonę aš galiu turėti, bet aš jos garsiai negaliu reikšti. Bet tai gali išreikšti šitą nuomonę ir poziciją tiktai Darbo partijos žmonės, Darbo partijos suvažiavimas. Siūlyti pirmininkas gali. Kai bus kažkokie siūlymai, tada komandai aš ir pasiūlysiu. Bet pirmiausia pasiūlysiu komandai, o ne žiniasklaidos priemonėms“, – tęsė Darbo partijos pirmininkė.

Ž. Pinskuvienės teigimu, kol kas niekas su niekuo nesijungia. Kita vertus, ji neatmetė, kad toks planas vis dėlto gali būti teikiamas partijos vadovybei.

P. Gražulis jungtuvių labai norėtų

P. Gražulis neslepia svajonės dvi partijas sujungti. Tačiau jis pripažįsta, kad kol kas dėl to tenka užsiimti saviveikla, mat „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas jungtuvėms kategoriškai nepritaria.

„Aš tai asmeniškai kalbėjau su daug kuo. Ir su Seimo nariais, Darbo partijos atstovais, ir su Ž. Pinskuviene buvau kalbėjęs. Ji nieko prieš – sako, kad tai logiškas žingsnis. Prieš kokį gal mėnesį buvo susitikę.

P. Gražulis sako mintį jungtis pateikęs ir partijos tarybos posėdyje. Esą buvęs partijos pirmininkas, europarlamentaras R. Paksas sąjungai pritarė. Paskui jie abu ir Vytautas Kamblevičius dar buvo nuvykę susitikti su Ž. Pinskuviene ir „darbiečiu“ Petru Čimbaru.

„Susitikę svarstėme tą klausimą, tą galimybę. R. Paksas sakė, kad reikia laiko, reikia galvoti, mąstyti. Jis sako, kad yra daug kelių, daug variantų. Tai, kad tas klausimas buvo svarstomas ir kad ne aš vienas buvau iniciatorius, o ir kiti, tai yra faktas“, – sakė „tvarkietis“.

P. Gražulis tikina, kad, jo nuomone, partijoms susijungti vertėtų, nes už jas balsuoja panašūs rinkėjai.

„Aš manau, kad mūsų rinkėjų ratas yra labai tapatus ir, pažiūrėkit, geografiją, tai ten, kur mes silpnesni – jie stipresni, ir mano supratimu, šiandieninėje situacijoje visai neblogai būtų mums sueiti į vieną politinį junginį“, – sakė P. Gražulis.

Tačiau prieš tariant „taip“ jungtuvėms, P. Gražuliui ir Ž. Pinskuvienei teks rasti būdą apeiti „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininką Remigijų Žemaitaitį. Arba planus atidėti neribotam laikui.

Kovoti su partijos pirmininku P. Gražulis nėra nusiteikęs. Todėl, pasak jo, greičiausiai jungtuves teks atidėti ilgam laikui.

„Partijos pirmininkas yra nusiteikęs prieš ir mano, kad čia jokių junginių nereikia, stiprintis nereikia, kad ir taip esame pakankamai stiprūs. Tai čia apie jokias jungtuves todėl toliau diskusijos ir nevyksta. Partijos pirmininkas yra partijos pirmininkas. Aš – tik eilinis narys. Mano balsas į dangų neina. Aš mąstau, kad tos galimybės būtų ir būtų naudingos, bet jis mąsto kitaip“, –

P. Gražulio teigimu, „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas su „darbiečiais“ nė nesileidžia į kalbas ir net atsisako susitikti pasikalbėti.

R. Žemaitaitis: Žlugusi P. Gražulio svajonė

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Žemaitaitis 15min teigė, kad Darbo partijos ir „tvarkiečių“ jungtuvės tėra P. Gražulio svajonė.

„Absoliučiai nebuvo nė vieno susitikimo, nieko. Čia Petras daro visus spaudimus kiek įmanydamas, kad susijungtume, nori jis labai, su Darbo partija. Čia jau Petro asmeniniai dalykai. Prezidiumas prieš tris-keturis mėnesius yra priėmęs sprendimą, kad jokių jungimųsi su Darbo partija nebus“, – sakė R. Žemaitaitis.

„Čia yra neišsipildžiusi Petro svajonė“, – pridūrė jis.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas sako nematantis jokio tokių jungtuvių tikslo.

„Koks turi būti motyvas? Aš dabar nematau absoliučiai jokio motyvo nei tikslo. Čia nebent nori jungtis tie, kurie partijoje nieko nenori dirbti. Nori kurti kokius sąjūdžius, dar kokius sambrūzdžius daryti, o nenori ir nėra nusiteikę dirbti“, – kalbėjo jis.

Pasak R. Žemaitaičio, „Tvarka ir teisingumas“ mielai priima pavienius Darbo partijos narius ar visus skyrius, jei jie to norėtų, tačiau tik tiek.

R. Žemaitaitis tikina, kad P. Gražulis pastaruoju metu ieško įvairių kelių politinei karjerai tęsti. Esą jis bandė pereiti ir pas socialdemokratus, ir pas „valstiečius“, tačiau nė vieni P. Gražulio nepriėmė.

Tai ne pirmas kartas, kai prabylama apie Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ susijungimą.

2013-aisiais Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas visai rimtu tonu kalbėjosi apie partijų jungtuves. 

Tačiau suderinti dviejų partijų lyderių politinių ambicijų tąkart nepavyko ir Darbo partija pasuko lengvesniu keliu susijungdama tik su savo pačios 2008-aisiais įkurta „dukterine“ Leiboristų partija.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...