captcha

Jūsų klausimas priimtas

Penktadienį Lietuva pasaulinėje „EXPO 2017“ mini nacionalinę dieną

Lietuva norėjo švęsti savo nacionalinę dieną pasaulinėje „EXPO 2017“ parodoje liepos 6-ąją, tačiau kazachai neleido – būtent tą dieną gimtadienio fiesta vyks Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo garbei. Bet ir Joninių išvakarės – tikrai puiki galimybė šokinėti per laužus su lazeriais Astanoje. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Parodoje lankosi aplinkos ministro Kęstučio Navicko vadovaujama delegacija, koncertus surengs pasaulyje pripažinimą pelnęs jaunų profesionalų kolektyvas NICO – Gedimino Gelgoto „Naujų idėjų kamerinis orkestras“. 

Paviljone supažindinama su Lietuvos energetikos raida, inovacijomis ne tik energetikoje, bet ir kitose srityse, pavyzdžiui, supažindinama su lazeriais – Lietuvoje pagaminama dešimtadalis visų mokslui skirtų lazerių. 

Parodos lankytojus labiausiai užburia lazerių šviesos, kurios nukelia į begalybę ir su hipnotizuojančia, specialiai šiai instaliacijai sukurta kompozitoriaus Sauliaus Petreikio muzika tarytum ištrina laiko ribas.

Lankytojų dar laukia kelios atrakcijos: virtualios realybės akiniai nuskraidina stebėti Lietuvos gamtos ar „plaukioti“ tarp Mykolo Konstantino Čiurlionio paveikslų. Viena parodoje besilankiusi kazachė, sulaikusi kvapą, mėgino nupasakoti Lietuvos gamtos grožį, bet taip susijaudino, kad byrant ašaromis nusiėmė akinius ir juos pasidėjo ant kelių. 

Kita atrakcija – piešimas spalvomis. Lankytojai kviečiami įsiamžinti trispalvės, Vyčio, Kazachstano vėliavos ar lietuviškų ornamentų. 

Tokia maža detalė kaip keli oranžiniai paspirtukai, švytintys paviljono kampe, atkreipia ne vieno lankytojo dėmesį ir net nepastebi, kai svečias pradeda sukti ratus tamsoje skendinčioje ekspozicijoje. 

Lietuvos paviljonas išsiskiria iš kitų „EXPO 2017“ parodoje dalyvaujančių valstybių neperkrauta informacija, konceptualumu. 

Parodoje prisistato 115 pasaulio valstybių ir 20 tarptautinių organizacijų. Prognozuojama, kad parodoje apsilankys daugiau nei 2 mln lankytojų.

BFL nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close