Lietuvoje

2013.05.14 13:44

Prezidentė: žmonės neturi pakankamai žinių apie skalūnų gavybos saugumą

ELTA2013.05.14 13:44

Žmonės neturi pakankamai žinių apie skalūnų dujų gavybą ir saugą, antradienį pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žmonės neturi pakankamai žinių apie skalūnų dujų gavybą ir saugą, antradienį pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Per bendrą spaudos konferenciją su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto D. Grybauskaitė sakė, kad mažoms valstybėms apsimoka turėti atominę energetiką. Suomių žurnalistės paklausta apie skalūnų dujų gavybą Lietuvos vadovė teigė, kad šalis turėtų bent jau išsiaiškinti, kokius išteklius turi.

„Mes suprantame, kad bet kuri šalis turi žinoti, kokius ji turi išteklius. Ji privalo tai žinoti. Kai mes žinosime, ar turime skalūnų dujų ir ar jas galima išgauti, tai bet kuriai šaliai geriau turėti kiek įmanoma daugiau resursų, kuriuos galima išgauti“, – kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovė kritikavo visuomenės informavimą šia tema.

„Taip pat trūksta išsamesnio paaiškinimo, žmonės neturi pakankamai žinių apie skalūnų gavybos saugumą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ji pakartojo, kad mažoms šalims naudinga turėti elektros energijos šaltinių junginį, įskaitant atominę, gamtines dujas ir skalūnų dujas, tačiau turi būti užtikrinamas saugumas.

„Norėčiau, kad mano šalis turėtų kaip galima daugiau energijos resursų Lietuvoje ir mes su šiais resursais elgsimės atsakingai“, – užtikrino Lietuvos Prezidentė.

ELTA primena, kad Seimo Ekonomikos ir Aplinkos apsaugos komitetai pasiūlė stabdyti sutarties pasirašymą su investuotoju, laimėjusiu konkursą dėl skalūnų dujų, kol bus priimti būtini teisės aktai, susiję su skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba Lietuvoje. Galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė.

Balandžio 22 d. klausimas apie skalūnų dujas buvo išbrauktas iš Vyriausybės darbotvarkės, kol Seime bus priimti reikalingi įstatymų projektai.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, jog bendrovės „Chevron“ laimėtas konkursas atlikti skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje tikrai nebus stabdomas.

Skalūnų dujų ketinama ieškoti Tauragės–Šilutės regione, tam prieštarauja vietos bendruomenės, Vilniuje surengusios jau ne vieną protesto akciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt