captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: dėl urėdijų vyriausybė turi planą „B“

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad valstybinių miškų valdymo pertvarką Seimas spės patvirtinti dar pavasario sesijoje, priešingu atveju gali tekti šaukti neeilinę sesiją. Savo ruožtu, jeigu reforma patirtų nesėkmę parlamente, vyriausybė turinti alternatyvų veiksmų planą. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Dėl urėdijų, puikiai žinome, kad vilkinimo procesą, pasinaudojus statuto norma paprašant ekspertizės, pasirašė, jei neklystu, visų čia esančių politinių partijų nariai. Prasidėjo procesas, kad sprendimas nebūtų priimtas. Yra galimybė nepratęsiant šios sesijos šitą įstatymą priimti. Jeigu tai nebus suspėta padaryti, matyt, bus sprendimas šaukti neeilinę sesiją“, – ketvirtadienį per vyriausybės valandą Seime atsakydamas į opozicijos klausimus kalbėjo ministras pirmininkas.

Seimo narys, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis klausė Premjero, kaip jis reaguoja į urėdijų reformai kylančias problemas.

„Akivaizdu, kad reforma stringa. Opozicijai aišku, kas iš esmės stabdo reformą. Gerb. Premjere, ar esate pasistatęs barjerą, kai jūs pasakysite: žinot, jau viskas – toliau negaliu dirbti, mano paties frakcija (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos frakcija – ELTA) neleidžia man eiti toliau ir nepalaiko darbų? Tai kur ta riba?“, – klausė G. Landsbergis.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovė Aušrinė Armonaitė pakartojo Premjerui ankstesnį liberalų siūlymą neįrašyti konkretaus urėdijų skaičiaus įstatyme. 

„Ar ne geriau būtų išbraukti 42 urėdijas iš įstatymo neįrašant, kad steigiama viena įmonė, o paliekant galimybę cyriausybei nuspręsti, ir tada jūs turėtumėte laisvesnes rankas spręsti, ar miškų ūkį sutelkti į vieną įmonę, ar į dvi, ar į kiek? Kodėl taip nepadarote?“, – klausė Seime A. Armonaitė. 

S. Skvernelis atsakė, kad toks sprendimas veikiausiai nepalengvintų reformos kelio Seime. 

BNS nuotr.

„Jūs turbūt suvokiate: jeigu nebūtų net ir to siūlymo dėl vienos įmonės, o išbraukimas 42-iejų – čia yra esmė, jis sulauktų lygiai tokios pačios reakcijos, kurią turime šiandien. vyriausybė tikrai turi planą „B“, tai, kas yra numatyta tiktai vyriausybės kompetencijoje. Įvykus blogiausiam ir šitai reformai priimtų teisės aktų nepatvirtinus, mes privalėsime daryti tą planą „B“, – sakė Premjeras, nekonkretizuodamas Ministrų kabineto numatytų priemonių.

Kaip ELTA jau skelbė, trečiadienį Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad Seimas besibaigiančioje pavasario sesijoje nespręs dėl urėdijų pertvarkos, prie šio klausimo parlamentarai ketina sugrįžti rudens sesijoje. Parlamento vadovas kalbėjo išėjęs susitikti su prie Seimo piketavusiais miškininkais. 

Trečiadienį prie Seimo Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) surengė piketą dėl esą skubotos ir neskaidrios valstybinių miškų valdymo reformos.

Kaip žinoma, Seimo Aplinkos apsaugos komitetas po konsultacijų su teisininkais nusprendė atidėti urėdijų pertvarką įtvirtinančių teisės aktų svarstymą iki kol komitete bus gauta ekspertinio vertinimo išvada. Jos tikimasi kitą savaitę. 

Komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika neatmeta galimybės, kad urėdijos pertvarkos klausimas gali atsirasti dar šios pavasario sesijos darbotvarkėje arba ją pratęsus. Jo teigimu, svarbiausia, kad pertvarkytos urėdijos pagal naują tvarką pradėtų dirbti nuo 2018-ųjų pradžios.

Seime svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas. 

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...