Lietuvoje

2017.06.22 15:49

Atleistas merginą sužalojęs ir iš avarijos vietos pabėgęs Kėdainių r. policijos pareigūnas

15min.lt2017.06.22 15:49

Ketvirtadienį iš tarnybos atleistas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis postinis Lukas Tamošaitis (gim. 1993 m.), kuris birželio 13 d. apie 19.00 val. Kėdainių r., Dotnuvos mstl., susidūrus jo vairuojamam automobiliui „Audi A5“ ir „Opel Corsa“, nesuteikęs nukentėjusiajai pagalbos, pasišalino iš įvykio vietos.

24-erių metų „Opel Corsa“ vairuotoją iš apvirtusio automobilio ištraukė ugniagesiai, dėl patirtų sužalojimų ji buvo pristatyta į gydymo įstaigą.

Kaip rašė 15min, iš avarijos vietos pasišalinęs pareigūnas iš pradžių neigė vairavęs jam priklausantį „Audi A5“ automobilį ir nurodė, jog naudojimuisi jį davė tėvui, o šis paskolino pažįstamam asmeniui, kuris ir galėjo vairuoti transporto priemonę. Tačiau vėliau pareigūnas pripažino vairavęs transporto priemonę ir, įvykus eismo įvykiui, iš jo pasišalinęs.

Beveik 3 metus dirbantis pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos, jo atžvilgiu buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Trečiadienį baigus tarnybinį patikrinimą, pasirašyta išvada, kurioje pasiūlyta už pareigūno vardo pažeminimą atleisti pareigūną iš vidaus tarnybos.

Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdyboje dėl eismo įvykio, kurio metu buvo sužalota mergina, atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. Atliekami tyrimo veiksmai, siekiant nustatyti visas eismo įvykio aplinkybes ir eismo įvykio kaltininką patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. eismo įvykio kaltininkui gresia laisvės atėmimas iki 2 metų.

Paaiškėjus, kad kartu su jaunu vyru vyko Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus vyriausioji postinė K.B., buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas ir jos atžvilgiu. Pareigūnė šiuo metu nėra nušalinta nuo tarnybos. Kauno apskr. VPK taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. dėl į iškvietimą Kėdainių rajone atvykusių Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnų veiksmų įvykio vietoje.

„Mūsų pareiga – ginti, saugoti ir padėti. Tad išsiaiškinus tokius pareigūnų poelgius, kuomet ne tik nesuteikiama pagalba nukentėjusiam asmeniui, bet ir pasišalinama iš įvykio vietos, pozicija išlieka principinga – mūsų komandoje tokiems asmenims ne vieta“, – teigia Kauno apskr. VPK vadovybė.