captcha

Jūsų klausimas priimtas

Už siekį pasipelnyti paveikiant Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojus – kaltinamųjų suolas

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinimai prekyba poveikiu pareikšti buvusiam Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus patarėjui G. J. F. ir piliečiui S. Ž.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad kaltinamasis G. J. F., pasinaudodamas įgaliojimais ir savo įtaka Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojams, savo naudai susitarė priimti 20 tūkst. EUR iš kaltinamojo S. Ž. Buvo žadama paveikti tarnybos darbuotojus, kad būtų leista Vilniaus mieste suformuoti žemės sklypą, prijungiant prie įmonės turimo sklypo valstybei priklausančią žemę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Siekta sujungti įsiterpusį valstybinės žemės plotą su besiribojančiu žemės sklypu, nes laisvoje valstybinėje žemėje negalima suformuoti racionalaus dydžio ir ribų sklypo, taip pat norėta nustatyti sklypui daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių bei komercinės paskirties objektų teritorijų naudojimą, nors 2015 m. vasario mėnesį Tarnybos specialistė priėmė sprendimą, kuriuo nebuvo pritarta parengtam projektui.

Tyrimo duomenimis, 2015 m. rudenį kaltinamasis G. J. F. viename Vilniaus restorane susitiko su S. Ž., veikiančiu bendrovių interesais, ir susitarė priimti pusę kyšio sumos, t. y. 10 tūkst. EUR grynųjų pinigų, kad Tarnybos darbuotojai priimtų sprendimą, pritariantį projektui. Likusioji kyšio dalis turėjo būti paimta po sprendimo priėmimo. Kaltinamasis S. Ž., pasinaudodamas pažintimis, savo naudai siekė gauti 80 tūkst. EUR.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...