captcha

Jūsų klausimas priimtas

FNTT krečia L. Anužienės vadovaujamą Karaliaus Mindaugo centrą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atlieka kratas dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir kitų galimų nusikaltimų Laimutės Anužienės vadovaujamame Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC).
E. Ovčarenko (15min) nuotr.
E. Ovčarenko (15min) nuotr.

Bene garsiausią Lietuvos profesinio mokymo įstaigą FNTT purto pagal 15min tyrimų atskleistus faktus bei remiantis kita, pačių pareigūnų turima informacija. Tai 15min patvirtino laikinasis FNTT vadovas Šarūnas Rameikis.

„Atliekame procesinius veiksmus. Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal mūsų turimą ir gautą informaciją. Tyrimas atliekamas dėl sukčiavimo stambiu mastu, dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų suklastojimo“, – kalbėjo Š. Rameikis.

Pasak jo, kratos vyksta tiek KMPMC, tiek kitose vietose, susijusiose su įstaigos vadovybe.

„Kratos atliekamos ir pačiame centre, ir kitose vietose dar“, – nedetalizavo Š. Rameikis.

Pasak jo, apie įtariamuosius šiame tyrime kalbėti dar anksti.

Tai jau antras ikiteisminis tyrimas dėl KMPMC. Praėjusią savaitę tyrimą pradėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau kurį laiką nesėkmingai bando atleisti KMPMC direktorę L. Anužienę iš pareigų.

ŠMM kantrybė trūko po 15min tyrimų apie L. Anužienės veiklą bei po KMPMC audito, kuris parodė, kaip L. Anužienė be didesnių skrupulų iš savo vadovaujamos įstaigos biudžeto pildė savo ir savo artimųjų kišenes.

L. Anužienės vadovavimo metodai į viešumą iškilo po to, kai KMPMC įsidarbino buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Tada paaiškėjo ne tik galimas eksministrės interesų konfliktas, bet ir tai, kad L. Anužienė važinėjasi iš įstaigos lėšų nuomojamu prabangiu „Volvo“ visureigiu.

Netrukus pasipylė lavina naujos informacijos ir naujų pažeidimų – nuo maždaug 26 tūkst. eurų, kuriuos sau ir savo artimiesiems L. Anužienė išmokėjo per autorines sutartis, iki KMPMC naudojamo žirgyno, kurio realus savininkas yra vienas iš L. Anužienės sūnų.

A. Pitrėnienė kilus skandalui pasitraukė iš Karaliaus Mindaugo centro. L. Anužienė suskubo pranešti atsisakanti prabangaus „Volvo“, kurį iš įstaigos lėšų nuomojosi neturėdama ŠMM pritarimo. Tačiau to nepakako gaisrui užgesinti. Gavusi audito išvadas, ministrė J. Petrauskienė pareikalavo L. Anužienės galvos.

KMPMC dalininkai – dosniai įstaigą finansuojanti ŠMM, Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija bei bendrovė „Ortopedijos klinika“, su kuria L. Anužienės šeimą saisto asmeniniai interesai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...