captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunus lietuvius vis dažniau vargina vyresnių žmonių ligos

Jauni 25–30 metų amžiaus lietuviai vis dažniau skundžiasi sveikatos negalavimais, kurie įprastai siejami su vyresniu amžiumi ir anksčiau buvo diagnozuojami kone išskirtinai ketvirtą ar penktą dešimtį perkopusiems asmenims.
 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„ERGO Life Insurance“ Lietuvoje įvertino sveikatos draudimu apdraustų gyventojų išlaidų sveikatos priežiūrai duomenis, kurie atskleidė, kad tokius sveikatos sutrikimus, kaip padidėjęs kraujospūdis, stuburo ir sąnarių pakitimai, akių bei endokrininės sistemos ligos, tenka gydytis vis jaunesnio amžiaus lietuviams, teigiama bendrovės pranešime spaudai.

„Analizuojant informaciją, kokioms gydymo paslaugoms, tyrimams ar vaistams jaunesni žmonės panaudoja savo sveikatos draudimo sumas, išryškėja tendencija, kad tam tikros su vyresniu amžiumi ar netgi senatve siejamos ligos ir negalavimai šiandien jau neaplenkia ir trisdešimtmečių ar netgi dar jaunesnių žmonių. Pagrindine to priežastimi turbūt galėtume įvardinti šiuolaikinio žmogaus sveikos gyvensenos stoką“, – sako „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje Sveikatos draudimo departamento vadovė Laima Stasiulionienė.

Anot L. Stasiulionienės, sukaupta informacija rodo, kad šiandieninį jaunimą kamuoja ir tokios vyresnio amžiaus žmonėms būdingos sveikatos problemos kaip reumatinės ir kojų venų ligos ar net psichiniai bei psichosomatiniai sutrikimai, kepenų steatozė, kurią lydi nutukimas.

„Bent dalies jaunų žmonių sveikatos problemų priežastimi turbūt drąsiai būtų galima įvardyti nejudrų gyvenimo būdą, ilgas valandas, praleidžiamas prie kompiuterio ekrano. Pridėkime prie to netinkamą mitybą, stresą, intensyvų gyvenimo tempą bei jį lydintį nuovargį ir turėsime tobulą sveikatos problemų receptą. Matyt vis tik reikia pripažinti, kad vyresnių kartų atstovai daugeliu atvejų gyveno sveikiau, todėl ir tam tikros ligos jiems pasireikšdavo vėliau ar nevargindavo visai“, – sako L. Stasiulionienė.

Kita vertus, draudikų atstovės teigimu, jauni žmonės šiandien labiau linkę pas gydytojus apsilankyti profilaktiškai, todėl ir tam tikros ligos jiems dažnai diagnozuojamos anksčiau, kuomet jas išgydyti yra lengviau. Medicininiai metodai ir tyrimai šiandien taip pat yra pažangesni ir pritaikyti ankstyvai ligų diagnozei. Be to, vis dažniau neigiamą įtempto gyvenimo ritmo, darbo sėdint prie kompiuterio poveikį sveikatai jauni žmonės siekia sumažinti rinkdamiesi įvairias sveikatingumo paslaugas, maisto papildus ir vitaminus. Šiems dalykams išleidžiamos ženklios sveikatos draudimo sumos.

L. Stasiulionienė pasakoja, kad sveikatos draudimu apdrausti asmenys medicinos paslaugas renkasi gauti privačiose gydymo įstaigose, o specialisto konsultacija su atitinkamais tyrimais čia vidutiniškai žmogui atsieina 200–300 eurų. Prireikus operacijos paciento išlaidos privačioje klinikoje gali siekti 500–600 eurų ir daugiau.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...