captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje ruošiamasi T. Matulionio beatifikacijai ir Lietuvos jaunimo dienoms

Vilniuje vyksta intensyvus pasiruošimas dviem tikintiesiems svarbioms šventėms – arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijai ir Lietuvos jaunimo dienos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„T. Matulionis yra antrasis naujųjų laikų palaimintasis Lietuvoje. Anksčiau palaimintas buvo Jurgis Matulaitis.  T. Matulionis buvo sovietinio režimo kankinys. Kankinystė bažnyčioje, sakoma, yra tiesiausias kelias į šventumą. Kankinys yra žmogus, kuris dėl Kristaus, dėl savo tikėjimo, dėl savo šalies nebijo atiduoti savo gyvenimo, pralieti savo kraujo“, – sako T. Matulionio beatifikacijos šventės komunikacijos koordinatorė Viktorija Urbonaitė.

Pasak V. Urbonaitės, T. Matulionis buvo žmogus, kuris buvo sąmoningai persekiotas ir apie kurį buvo renkama informacija.

„Režimas T. Matulionį bandė sunaikinti iki pat jo mirties. Gyvenimo pabaigoje jam buvo suleista injekcija, dėl kurios po trijų dienų jis mirė. T. Matulionis buvo mušamas, kalinamas. <...> Lietuva yra laisva tokių žmonių kaip T. Matulionis dėka“, – sako V. Urbonaitė.

Pasak Lietuvos jaunimo dienų organizatorės Giedrės Povilaitytės, T. Matulionis kartu su šv. Edita Štein buvo paskelbtas Lietuvos jaunimo dienų globėju. Šis renginys bus gausus koncertų ir teminių susitikimų, į kuriuos kviečiami vilniečiai ir miesto svečiai.

Plačiau apie šias šventes – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...