captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujos sudėties VRK vadovaus L. Matjošaitytė

Seimas ketvirtadienį patvirtino naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kuriai vadovaus dabartinio pirmininko Zenono Vaigausko pavaduotoja Laura Matjošaitytė. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą ši Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasiūlyta kandidatūra sulaukė 74 Seimo narių paramos, prieš buvo 12, susilaikė 2 parlamentarai. 

Seimas slaptu balsavimu nutarė skirti VRK nariais prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytus Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministrės pasiūlytus Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę, Teisininkų draugijos pasiūlytą Svajonę Šaltauskienę.

Seimo sprendimu, VRK dirbs politinių partijų pasiūlyti VRK nariai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) – Jonė Valčiukienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – Valdemaras Urbanas; Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) – Jūratė Lebedevienė; Liberalų sąjūdžio – Maksimas Reznikovas; partijos Tvarka ir teisingumas – Donatas Laurinavičius. 

Kol kas VRK trūksta dviejų narių. Per slaptą balsavimą Seimas nepritarė Teisininkų draugijos pasiūlytai Jono Udrio kandidatūrai. Už jį balsavo tik 35 parlamentarai, 46 buvo prieš, 3 Seimo nariai susilaikė. 

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys prieš balsavimą atkreipė Seimo narių dėmesį, kad Lietuvos teisininkų draugijos siūlomas kandidatas į VRK narius J. Udris, būdamas VRK nariu, nuo 2014 m. birželio iki 2016 m. rugsėjo dirbo konsultantu įmonėje „Scytl Secure Electronis Viting S. A.“. VRK tuo metu organizavo VRK informacinės sistemos plėtros ir jos informacijos tvarkymo paslaugų viešuosius pirkimus. J. Udrio konsultuojama įmonė dalyvavo minėtuose viešuosiuose pirkimuose. „Faktas, kad J. Udris tuo pačiu metu buvo ir VRK vykdomame viešajame pirkime dalyvaujančios įmonės konsultantas, ir VRK narys, leidžia suabejoti jo gebėjimu tinkamai derinti viešuosius ir privačius interesus“, – tokią išvadą pateikė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. 

Pats J. Udris Seime sakė, kad buvo nusišalinęs nuo konsultacinės veiklos, o savo interesus tinkamai deklaravo. 

VRK nėra ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovo. Konservatorių pasiūlytas Vilius Semeška sulaukė neigiamos Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvados dėl darbo rinkimų komisijose patirties stokos. Seimas balsavo už šio komiteto pasiūlytą nutarimo projektą, kuriame V. Semeškos pavardės nebeliko. 

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir kiti šios frakcijos atstovai tvirtino, kad nenoras tvirtinti V. Semeškos VRK nariu susijęs su tuo, kad jis yra pagrindinis kovotojas su Druskininkų „caru“. Protestuodami dėl to, konservatoriai slaptame balsavime nedalyvavo.

Kadenciją baigiantis Zenonas Vaigauskas komisijai vadovavo daugiau kaip 20 metų. Jo vadovaujamos VRK įgaliojimai nutrūks, kai prisieks naujos sudėties VRK.

Dabartinės VRK įgaliojimai baigėsi dar gegužę, tačiau naujos komisijos sudarymas užtruko, Seime įstrigus „valstiečių“ pataisoms, kuriomis siūlyta braukti iš komisijos partijų deleguotus atstovus. Tačiau pritarimo tai nesulaukė ir naujojoje komisijoje bus 6 partijų skiriami asmenys.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...