captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius pabrėžė euroatlantinę partnerystę sprendžiant iššūkius rytuose ir pietuose

Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusiu Ispanijos Karalystės užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministru Alfonso María Dastis Quecedo. Aptarti aktualiausi dvišalio, saugumo regione, bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO, Rytų kaimynystės ir energetinio saugumo klausimai, rašoma URM pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Susitikimo metu teigiamai įvertinti dvišaliai Lietuvos ir Ispanijos santykiai, pabrėžtos pastangos stiprinti dvišalius ekonominius ryšius biotechnologijų, gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų srityse, bendradarbiauti energetikos srityje (Ispanija turi septynis suskystintų gamtinių dujų terminalus), pasidžiaugta augančiomis turizmo, jaunimo ir akademinių mainų apimtimis. Ispanija yra pati populiariausia Lietuvos studentų, vykstančių studijuoti pagal „Erasmus“ programą, kryptis.

„Lietuva ir Ispanija yra vieningos ir solidarios Europos Sąjungos ir NATO narės. Suprasdamos saugumo grėsmes, kylančias rytuose ir pietuose, Lietuva ir Ispanija bendradarbiauja ir remia viena kitą saugumo ir gynybos srityje. Ispanijos naikintuvai jau du kartus patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje Šiauliuose, kasmet apmoko Lietuvos naikintuvų valdymo specialistus Ispanijoje, prisideda prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Latvijoje. Lietuvos karinės pajėgos dalyvauja NATO pratybose Ispanijoje, kitąmet planuoja prisidėti prie NATO greito atsako pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų komponento Ispanijoje“,  – sakė užsienio reikalų ministras.

Kalbėdamas apie ES, ministras akcentavo, kad Lietuvos ir Ispanijos pozicijos sutampa daugeliu ES darbotvarkės klausimų – Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES proceso,  saugumo ir gynybos, sienų apsaugos, migracijos krizės ir kitais klausimais. Ministrai pabrėžė, kad ES bus pajėgi įveikti vidaus ir globalius iššūkius, jei dirbs vieningai ir solidariai.  

Aptariant Rytų kaimynystę, L. Linkevičius pažymėjo būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijai išlaikymo, iki bus įgyvendinti Minsko susitarimai, remti Ukrainos vykdomas reformas.

Ispanijos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministras taip pat susitiko su Lietuvos ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...