captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: Joniškio rajono savivaldybės meras pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, rašoma pranešime spaudai.  
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Tyrimą VTEK atliko grupės Joniškio rajono savivaldybės tarybos narių pranešimo pagrindu. Tyrimo metu nustatyta, kad G.Čepulis dalyvavo savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstant savivaldybės 2017 m. biudžetą ir 2017–2019 m. strateginį veiklos planą, kuriuose buvo įtraukti punktai dėl lėšų skyrimo jo dukters darbovietėms – Joniškio „Aušros“ gimnazijai ir Joniškio rajono švietimo centrui. VTEK neturi duomenų, kad meras šiuo atveju būtų nusišalinęs. Priešingai – G. Čepulis neinformavo svarstyme kartu dalyvavusių asmenų apie jam kylantį interesų konfliktą, nenusišalino, neišėjo iš patalpos, kurioje vyko posėdis, ir balsavo.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas privačius interesus apibrėžia kaip valstybinėje tarnyboje dirbančio (ar jam artimo) asmens asmeninį turtinį ar neturtinį suinteresuotumą, galintį turėti įtakos sprendimams atliekant tarnybines pareigas. Valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų vaikus įstatymas įvardija kaip jiems artimus asmenis. VTEK vertinimu, priimdamas su savo artimo asmens privačiais interesais susijusį sprendimą, meras negalėjo išlikti objektyvus ir nešališkas.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad G. Čepulis nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatytų privačių interesų deklaravimo terminų. Politiko duktė pareigas Joniškio rajono švietimo centre pradėjo eiti dar iki G. Čepuliui tampant meru, todėl šias interesų konfliktą keliančias aplinkybes jis privalėjo nurodyti savo pirminėje privačių interesų deklaracijoje, o vėliau ją papildyti naujomis aplinkybėmis, kai duktė įsidarbino Joniškio „Aušros“ gimnazijoje.

Tapęs Joniškio rajono meru, politikas deklaraciją pildė tris kartus, tačiau duomenis apie dukters darbą gimnazijoje ir švietimo centre G. Čepulis nurodė tik šių metų kovo mėnesį – VTEK jau atliekant tyrimą dėl jo elgesio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...