captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus vaikų darželio auklėtinis susirgo meningokokine infekcija

Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Jurginėlis“ užfiksuotas pavojingos ligos atvejis – vaikas susirgo meningokokine infekcija. Tėvai tvirtina apie tai sužinoję iš darželio, tačiau pasigedo išsamesnės informacijos.
Kauno klinikinės ligoninės nuotr.
Kauno klinikinės ligoninės nuotr.

„Antradienio rytą, t. y. 2017 06 20, pranešė apie meningokoko infekciją sostinės darželyje „Jurginėlis“, bet daugiau jokios informacijos niekur neteikia, vaiku poliklinikoje žadėjo informuoti, bet jokių žinių taip ir negavome. Tėvai vengia vesti vaikus į darželį“, – nerimo neslėpė 15min apie atvejį pranešęs vieno darželinuko tėvas Vytautas. Darželis įspėja Darželio interneto svetainėje informacija apie susirgimą yra. Čia skelbiama: „Gerbiami tėveliai, š. m. birželio 20 d. gavome informaciją, kad vienas mūsų darželio vaikas susirgo meningokokine infekcija.“

Taip pat – prisegta papildoma informacija, kurioje nurodoma, kad konsultuotis šiuo klausimu reikėtų su Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikais.

„Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, artimai bendraujant su sergančiu ar bakterijos nešiotoju. Pavojingiausia ji artimą ryšį su ligoniu turėjusių asmenų grupei, kuriai priklauso: šeimos nariai; asmenys, gyvenantys ir miegantys toje pačioje patalpoje (kareivinėse, internatuose, stovyklose ir kt.); kiti asmenys, turėję artimą sąlytį (bučiniai, kontaktas su seilėmis, valgymas iš bendrų indų, naudojimasis susirgusiojo dantų šepetuku, gaivinimas „burna į burną“, intubacija ir kt.)“, – teigiama informacijoje.

Artimai kontaktavusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis profilaktiškai paskirtų vienkartinę antibakternių vaistų dozę. Ką reikia žinoti apie meningokokinę infekciją Meningokokinė infekcija – tai reta, tačiau pavojinga bakterinė infekcija, kuri yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus, taip pat dažni atvejai ir tarp paauglių bei jaunų žmonių iki 25 metų.

Sergamumui meningokokine infekcija būdingas sezoniškumas – daugiausiai atvejų nustatoma žiemos–pavasario mėnesiais, tačiau, pastarųjų metų duomenimis, nemažai ligos atvejų pasitaiko ir prasidėjus šiltajam metų laikotarpiui.

Meningokokai plinta tik artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju. Nepaisant to, kad meningokokinė infekcija plinta oro lašeliniu būdu, ji oru neplinta taip greitai kaip kitos infekcijos – vėjaraupiai, tymai ar gripas. Meningokokai mažai atsparūs išorinėje aplinkoje, greitai žūva nuo saulės spindulių ar įprastų buitinių dezinfekcijos priemonių. Liga dažniausiai prasideda kaip ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija – sloguojama, pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, galimas ir raumenų skausmas, vėmimas, sprando raumenų sustingimas, atsiranda ligai būdingas požymis – tamsiai vyšninės spalvos su pilku atspalviu odos bėrimas.

Atsiradus ligai būdingiems požymiams, rekomenduoja kreiptis į gydytoją ir jokiu būdu neužsiimti savigyda, kadangi gali būti itin pavojinga žaibinė meningokoko forma, kai ligonio būklė blogėja valandomis, dėl sudėtingų ligos vystymosi reiškinių atsiranda inkstų nepakankamumas, plaučių uždegimas ir liga dažniausiai baigiasi mirtimi.

Sergamumas meningokokine infekcija kasmet išlieka panašus. Didžiausias pakilimas per pastaruosius septynis metus Vilniaus mieste buvo užfiksuotas 2012 m. – iš viso susirgo 41 asmuo. Vėliau kasmet buvo nustatoma vidutiniškai apie 20–30 ligos atvejų. NVSC Vilniaus departamento duomenimis, šiemet Vilniaus mieste nustatyta 13 meningokokinės infekcijos atvejų, 69,2 proc. visų atvejų – vaikų nuo 0 iki 17 m. amžiaus grupėje.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...