Lietuvoje

2017.06.21 16:35

Seimui tebesvarstant reformą, LEU ir VDU toliau intensyviai rengiasi susijungti

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2017.06.21 16:35

Nors Seimas dar iki galo neapsisprendė, kokia turėtų būti universitetų reforma ir kokie klasikiniai universitetai turėtų veikti Vilniuje bei Kaune, Lietuvos edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai svarstymų pabaigos nelaukia ir intensyviai ruošiasi susijungti.

„Mūsų plane numatyta, kad Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) bus prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir šis jį perims kaip juridinį asmenį. Susijungimo sąlygose taip pat numatyta, kokie ir kaip bus rengiami specialistai po universitetų susijungimo“, – bendraudamas su LRT.lt, sakė VDU rektorius Juozas Augutis.

Jis neneigė turįs žinių, kad ŠMK buvo parengęs planą, pagal kurį Kaune liktų vienas universitetas, apjungiantis visus kitus čia veikiančius universitetus, išskyrus Sveikatos universitetą. Tokiu atveju LEU nebūtų prijungtas prie VDU.

Tačiau, pasak J. Augučio, toks universitetų reformos planas būtų sunkiai įgyvendinamas. Rektorius sakė girdėjęs, kad ir vyriausybėje, ir Seime jau parengtas kitoks planas.

Komiteto pirmininkas jau kapituliuoja? 

Po trečiadienį vykusio ŠMK posėdžio jo vadovas Eugenijus Jovaiša LRT.lt aiškino, kad visai nesvarbu, koks universitetas prie kokio bus prijungtas. Tai esą – derybų reikalas: „Tegul susėda universitetų rektoriai ir tariasi. Svarbiausia – kad būtų užtikrintas tinkamas mokytojų regimas, kuris iki šiol vyko LEU.“

J. Augutis priminė, kad jau seniai ŠMK yra pateikti LEU ir VDU susijungimui reikalingi dokumentai ir Seimas, kaip universitetų steigėjas, turėtų priimti sprendimus.

VDU, pasak J. Augučio, taip pat sparčiai rengia susijungimo su Aleksandro Stulginskio universitetu dokumentus. Tikimasi, kad iki spalio bus parengtas ir Seimui pateiktas bendras abiejų universitetų statutas ir reorganizavimo sąlygos.

Apie reformą kalbama jau dešimtmetį

„Apie tai, kad Lietuvos universitetai turėtų jungtis, kalbama jau gal dešimt metų. Todėl prieš dvejus metus LEU ir VDU nutarė nuo kalbų pereiti prie darbų. Tuo tikslu buvo atliktas nemenkas darbas – parengtas bendras statutas, dėstytojai derino programas, tarėsi, kokias palikti, kokių – nereikia. Dokumentai dėl universitetų susijungimo Seimui buvo pateikti dar praėjusių metų gegužę. Atrodė, kad belieka sulaukti, kol mūsų klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę“, – priminė LEU tarybos pirmininkas Henrikas Juškevičius.

Tačiau viskas susiklostė taip, kad dėl visų šalies universitetų reformos Sauliaus Skvernelio vyriausybė sudarė specialią komisiją ir diskusijos prasidėjo iš naujo. H. Juškevičius apgailestavo, kad toje komisijoje akademinei visuomenei atstovaujama labai silpnai.

„Komisija ilgai puoselėtus LEU ir VDU planus jungtis tarsi jau nustūmė į šoną, tačiau mes jų neatsisakome. Prieš kelias dienas buvau susitikęs su VDU tarybos vadovu prezidentu Valdu Adamkumi, kalbėjau su rektoriumi J. Augučiu ir mes savo planų nekeičiame. Ir tai – ne mūsų užgaidos. Mes vykdome tuos sprendimus, kuriuos buvo priėmęs praėjusios kadencijos Seimas. Na, ir kas, kad dabar dirba naujos kadencijos Seimas, bet juk nei santvarka, nei šalies prezidentas, nei kitos institucijos nepasikeitė“, – kalbėjo H. Juškevičius.

Trečiadienį posėdžiavusi LEU taryba dar kartą patvirtino, kad susijungimą su VDU būtina kuo skubiau įgyvendinti.

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5