captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sieks sustiprinti pagalbą vaikui ir jo tėvams, susidūrusiems su krizine situacija

Vyriausybė pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui. Numatyta sustiprinti pagalbą vaikui ir jo tėvams, susidūrusiems su krizine situacija, užtikrinant jiems reikiamas paslaugas ir kitą būtiną pagalbą, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ši pagalba bus kompleksinė, aiškiai apibrėžta, su konkrečiomis atsakomybėmis ir terminais. Su vaikais ir šeimomis dirbs aukščiausios kvalifikacijos specialistai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, šiuo klausimu buvo dirbama labai daug ir itin profesionaliai, atsakingai, įvertinant daugybės valstybės ir nevyriausybinių institucijų, susijusių su vaikais ar šeimų problemomis, pasiūlymus bei nuomones. Buvo intensyviai ieškoma optimalių sprendimų.

 „Svarbiausios naujovės, kurios atsiras įgyvendinti šio įstatymo nuostatas – tai  maksimali prevencija, institucijų darbo koordinacija, aukštesni reikalavimai specialistų kvalifikacijai, veiksmingesnė jų darbo kontrolė, didesnis specialistų skaičiaus įtraukimas į pagalbos šeimai teikimą, pagalbos vaikui organizavimas stiprinant darbą su tėvais, - tai esminiai sprendiniai, padėsiantys ne pakeisti esamą vaiko teisų apsaugos sistemą, o sukurti iš esmės naują sistemą. Artimiausią dešimtmetį turėsime šį – pagrindinį - vaiko teisių apsaugą užtikrinantį įstatymą“, - sako Ls. Kukuraitis.

Svarbiausios žinios, užtikrinant saugesnį vaikų gyvenimą, numatomos šios:

  • Išplečiama arba naujai nustatoma pagalba tėvams (informacinė, prevencinė, konsultacinė, švietimo, paslaugų teikimo);
  • Vaiko teisių apsaugos tarnybos bus pavaldžios centrinei institucijai, kuri užtikrins šių teritorinių tarnybų darbą pagal vieningus standartus;
  • Keliami aukštesni reikalavimai darbuotojų, dirbančių vaiko teisų apsaugos srityje kvalifikacijai: teritorinėse vaiko teisų apsaugos tarnybose galės dirbti tik penkių specialybių profesionalai (psichologai, socialiniai pedagogai, specialiųjų poreikių pedagogai, teisininkai, socialiniai darbuotojai), turintys darbo su vaikais patirtį (atitinkamą darbo stažą ar savanorystės 1 metų patirtį).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...