captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo Antikorupcijos komisija A. Skardžiaus interesus aiškinsis tik gavusi specialų statusą

Seimo Antikorupcijos komisija lauks laikinosios komisijos statuso ir tik tada imsis nagrinėti socialdemokratų frakcijai priklausančio parlamentaro Artūro Skardžiaus galimą interesų konfliktą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmadienį Seimas po pateikimo yra pritaręs siūlymui Antikorupcijos komisijai suteikti laikinosios tyrimo komisijos statusą. Dėl to galutinai Seimas ketina apsispręsti ketvirtadienį.

Dėl to Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius pasiūlė trečiadienį dar nepradėti aiškintis A. Skardžiaus istorijos.

Tyrimą komisija, jei gaus laikinosios komisijos įgaliojimus, turėtų pabaigti iki lapkričio 10 dienos.

Pats A. Skardžius tvirtino, kad tyrimas išsklaidys jam mestus įtarimus.

„Bus gera proga mestus įtarimus išsklaidyti“, – teigė A. Skardžius ir piktinosi, kad jo pateiktų pataisų, susijusių su atsinaujinančiais ištekliais, neprašoma įvertinti korupciniu požiūriu.

Galimą A. Skardžiaus interesų konfliktą dar aiškinsis ir Seimo etikos ir procedūrų komisija. Seimas jai yra pavedęs iki rugsėjo išnagrinėti bei pateikti išvadas dėl A. Skardžiaus veiklos suderinamumo su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Seimo statuto ir kitų teisės aktų nuostatomis.

15min trečiadienį pranešė, kad parlamentaro A. Skardžiaus šeima gauna pajamų iš vėjo energetikos vystytojų, o politikas rengia įstatymų pataisas, susijusias su atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

17-os 2,3 megavato galios jėgainių parką Šilutės rajone, Čiūtelių kaime, valdo 2005-aisiais „Lietuvos energijos“ skelbtą konkursą laimėjusi „Naujoji energija“, ji šiuo metu nuomojasi sklypus iš bendrovės „Renovacijos partneriai“. Pastaroji bendrovė žemę nuomojasi iš vietos gyventojų, įskaitant ir A. Skardžiaus šeimą. Per metus beveik už 27 hektarų sklypo nuomą politikui mokami 24 tūkst. eurų.

A. Skardžiaus gaunama suma už žemės nuomą verslininkams yra 12–28 kartus didesnė, nei mokama greta esančių sklypų savininkams.

Parlamentaras tikina, kad jo veikla Seime niekaip nesikerta su iš vėjo jėgainių vystytojų per tarpininkus gaunamomis pajamomis, nes jis tik nuomoja žemę.

Taip pat 15min jau rašė, kad nuo 2012 metų A. Skardžius dalyvavo Seime rengiant mažiausiai penkis teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais, pateikė mažiausiai aštuonis pasiūlymus, susijusius su šia sritimi.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...