Lietuvoje

2017.06.21 15:45

Prezidentė teigiamai vertina kitokio formato susitikimus prieš ES derybas dėl „Brexit“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.21 15:45

Prieš ketvirtadienį Briuselyje vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Lietuvos prezidentė trečiadienį Hagoje kartu su Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovais aptars, kaip stiprinti bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir prasidėjusias derybas dėl britų pasitraukimo iš Bendrijos.

Tai pirmas tokio formato valstybių vadovų susitikimas, kurį iniciavo Nyderlandų premjeras. Iki šiol prieš Europos Sąjungos vadovų susitikimą visada atskirai pozicijas derindavo Baltijos ir  Skandinavijos šalių lyderiai. Lietuvos prezidentės teigimu, toks naujas susitikimas ir su Nyderlandų, Belgijos bei Liuksemburgo vadovais, suteikia galimybę savo nuomonę išsakyti siauresniame rate.

„Turime ypatingą ryšį su Beniliukso šalimis ir su Nyderlandais, nes kaip tik tos šalys labai aktyviai dalyvauja tarptautiniame NATO batalione, taigi ryšiai atsiranda vis tampresni ir gilesni. Interesai labai panašūs, taigi tokių grupių tam tikrų konsultacijos, diskusijos tokiose grupėse tampa įdomiu, naudingu reiškiniu. Tai jokiu būdu nereiškia fragmentacijos. Mes išliekame ir išlaikome formatą NB6 su Skandinavijos šalimis, kaip pastovų formatą. O tokie ad hoc laikini susikalbėjimai, diskusijos įvairiose grupėse naudingos, nes tai suteikia Lietuvai ir skardesnį balsą, kai apsiderinama su kitomis šalimis. 9-ios šalys yra trečdalis ES šalių narių“, – sakė prezidentė.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt