captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baltijos jūros valstybių taryba mini 25-metį

Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) svarbu nepamiršti savo esminio tikslo – skatinti tarpvyriausybinį politinį dialogą regione, – organizacijos 25-mečio proga Reikjavike vykstančiame BJVT neformaliame ministrų susitikime kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas. 
Neris Germanas, BNS nuotr.
Neris Germanas, BNS nuotr.

„Organizacija turi išnaudoti visus savo instrumentus puoselėti pagarbą demokratijos principams, žmogaus teisėmis ir įstatymo viršenybe paremtą dialogą“, – teigė N. Germanas.

Birželio 20 dieną Reikjavike Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos, Vokietijos užsienio reikalų ministrai, Lietuvos ir Rusijos viceministrai, Suomijos ir Europos Sąjungos atstovai paminėjo 1992 metais įkurtos BJVT 25-metį. Susitikimą organizavo BJVT pirmininkaujantis Islandijos užsienio reikalų ministras Gudlauguras Thoras Thordarsonas.

Viceministras N. Germanas priminė, kad pamatiniu organizacijos veiklos dokumentu lieka Vilniuje BJVT viršūnių susitikimo metu 2010 metais priimta „Vilniaus deklaracija: Baltijos jūros regiono vizija iki 2020 metų“. Joje valstybės kviečiamos kartu kurti Baltijos jūros regioną – saugią vietą regiono žmonėms vystyti savo gabumus, bendradarbiauti ir kurti.

Reikjavike BJVT ministrų priimtoje deklaracijoje kviečiama atkurti supratimą ir pasitikėjimą regione. Anot N. Germano, pasitikėjimui atkurti reikia, kad visos BJVT narės įgyvendintų savo įsipareigojimus. Pasitikėjimo neatkuria siekis naudoti energetiką kaip poveikio priemonę ar tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartų neatitinkančių branduolinių reaktorių statyba kaimynystėje. Reikjavike ministrai pasiūlė suburti nepriklausomą išminčių grupę, kurios rekomendacijas dėl BJVT ateities valstybės svarstytų artimiausius dvejus metus.

Nuo 2008 m. organizacija vis daugiau dėmesio skyrė projektinei veiklai, ypač trijose srityse: regioninio tapatumo skatinimo, tvaraus ir klestinčio regiono plėtros, regiono piliečių saugumo ir regiono saugos. Nuo Krymo okupacijos 2014 m. BJVT nerengia viršūnių ir formalių užsienio reikalų ministrų susitikimų.

1992 m. organizacija buvo įkurta Vokietijos ir Danijos tuometinių užsienio reikalų ministrų Hanso-Dietherio Genscherio ir Uffe Ellemano-Jonseno iniciatyva.

Lietuva pirmininkaus BJVT nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2021 m. birželio 30 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...