captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prie Seimo miškininkai piketuos prieš urėdijų reformą

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetui rengiant posėdį dėl valstybinių miškų reformos Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) prie Seimo surengs atskirus piketus dėl esą skubotos ir neskaidrios valstybinių miškų valdymo reformos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Siekiame atkreipti dėmesį į chaosą ir politikų savivaliavimą įgyvendinant valstybinių miškų reformą. Pavyzdžiui, ką tik visiškai netikėtai (net ir daliai narių) į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl valstybinių miškų reformos“, – sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Jos teigimu, belieka apgailestauti, kad „valdantieji, mūsų tariami socialiniai partneriai, nuolat slapukauja ir neatsakingai skubina procesus, nepaisydami ne tik elementarios etikos, bet ir teisės aktų. Jei viskas daroma skubotai, „po kilimu“, o visuomenė tik pastatoma prieš faktą, kokios reformos kokybės galime tikėtis?“ – piktinasi I. Ruginienė.

LMPF pirmininkė įsitikinusi: jei parlamentarai būtų elgęsi pagal taisykles, o ne bandę gudrauti, tikriausiai jau senokai būtų susitarta dėl reformos įgyvendinimo.

„Pirmiausia klausimai turėjo būti aptarti su socialiniais partneriais, o tik tuomet nukeliauti į įstatymo projektą. Kėlėme šį klausimą prieš patenkant projektui į Seimą, tačiau konsultacijos vyko formaliai, realių derybų nebuvo, jų laukiame. Man skambina žmogus iš regiono, kuris turi šeimą ir pasiėmęs paskolą, ir klausia, ar jam jau reikia ieškotis naujo darbo, ar ne, ir nieko negaliu jam atsakyti“, – naujienų agentūrai ELTA yra sakiusi I. Ruginienė. 

Seime šiuo metu svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas. 

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close