captcha

Jūsų klausimas priimtas

Generalinė prokuratūra netirs, ar A. Veryga PSO teikė melagingus duomenis

Generalinė prokuratūra netirs, ar sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga iki užimdamas šias pareigas ir būdamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertu teikė melagingus duomenis apie alkoholio vartojimą Lietuvą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Su prašymu pradėti tokį tyrimą į prokurorus buvo kreipęsis „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovės Elenos Martinonienės teigimu, tyrimą pradėti atsisakyta dar praėjusią savaitę – birželio 12 dieną.

A. Veryga 15min yra prisipažinęs, kad kaip ekspertas pildė klausimyną ir teikė nelegalaus alkoholio suvartojimo Lietuvoje duomenis PSO.

PSO 15min pateiktais duomenimis, kartu su A. Veryga buvo apklausta iki 5 ekspertų, tačiau kas jie – neatskleidžiama, nes jiems garantuojamas anonimiškumas.

„Ekspertai, dalyvavę apklausoje buvo pasirinkti atsižvelgiant į jų patirtį alkoholio vartojimo ir susijusios žalos srityje pagal publikacijas, pranešimus konferencijose ir pan.“, – teigė organizacija.

Tačiau ji patikino, kad ekspertų nuomonės smarkiai nesiskyrė.

„Visi Lietuvos ekspertai buvo labai nuoseklūs/vieningi savo vertinimuose, ir įvairiais metais vykdytose apklausose įvertinę, kad neapskaitomas alkoholis sudaro maždaug 16 proc. be didesnių skirtumų tarp ekspertų“, – teigia PSO.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...