captcha

Jūsų klausimas priimtas

Saugi vaikų vasara: kaip elgtis sutikus šunį

Lietuvos kinologų mokymų centre – darbymetis. Vaikai su stovyklų vadovais ar pedagogais mokosi, kaip teisingai bendrauti su geriausiu žmogaus draugu – šunimi. Pasak centro specialisčių, vaikams būtina žinoti pagrindines saugaus bendravimo su keturkojais taisykles: vaikams be suaugusiųjų priežiūros eiti į teritoriją, kurioje yra šuo, nevalia. Prie šuns negalima triukšmauti, nes šie gyvūnai girdi geriau nei žmogus, taip pat nedaryti staigių judesių, neužgauti. Eiti prie šuns su geltonu kaspinu ant pavadėlio taip pat nereikėtų: jis žymi bailų, sergantį ar dresuojamą gyvūną.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Papasakokite vaikams, kaip taisyklingai duoti vandens, kodėl negalima eiti prie valgančio šuns, atimti iš jo žaislų.

Išmokykite vaikus bendrauti tik su šeimininku esančiais šunimis. Visada reikia paklausti šeimininko, ar galima paglostyti šunį. Prie šuns negalima tūptis, atstumo reikia laikytis per ištiestą ranką, glostyti tik šonus ir nugarą, neliesti galvos.

„Labai svarbu yra pasakoti vaikui apie tai, kad šuo yra socialus gyvūnas, kad šuo nori bendrauti, tačiau reikia žinoti, kaip tą daryti saugiai. Pirma taisyklė, kurią mes akcentuojame vaikams, kad tikrai negalima, pamačius kad ir labai mielą, draugišką šuniuką gatvėje, prie jo bėgti. Visada reikia pasiklausti šeimininko, ar su tuo šuniuku galima bendrauti. Informacijos yra labai daug internete, bet ją reikia mokėti atsirinkti“, – sako Lietuvos kinologų draugijos mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Vaikas taip pat turi žinoti, kaip elgtis staiga pribėgus palaidam, be pavadėlio, svetimam šuniui. Tokiu atveju reikia rankas sunerti pirštais į vidinę pusę ant kaklo ir nusisukti nuo gyvūno atsukant jam nugara.                      

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...