captcha

Jūsų klausimas priimtas

VU skelbia, kad perimtų dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų valdymą

Vilniaus universitetas (VU) antradienį paskelbė, kad „imtųsi atsakomybės užtikrinti modernų, į kokybę orientuotą dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų strateginį valdymą ir būtiną restruktūrizaciją“, jei Seimas perduotų šių aukštųjų mokyklų steigėjo funkcijas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Savo pareiškime Vilniaus universitetas taip pat „kviečia visus įsisąmoninti, kad jokių reformos veiksmų nevalia daryti kokybės sąskaita, priešingai, juos dera grįsti kokybės išlaikymo bei augimo perspektyva“.

Pareiškime teigiama, kad vyriausybė, kuri „pasiūlė principingą pertvarkos planą“, turi imtis atsakomybės už racionalų turto, mokesčių ir ES paramos naudojimą aukštojo mokslo sektoriuje, sustabdyti išteklių švaistymą ir leidimus vykdyti studijas, kai jie išduoti ignoruojant ekspertinius vertinimus, teisingai informuoti abiturientus ir visuomenę apie tikrąją institucijų būklę.

VU vadovai taip pat sako, kad „neatsakinga ignoruoti duomenis, rodančius, kad mokslinių tyrimų lygis, studijų programų aktualumas ir brandumas šalies aukštosiose mokyklose skiriasi ne procentais, bet kartais“, todėl būtina siekti tikslingo stipriausių šalies akademinių pajėgų konsolidavimo, užuot palaikius „netvarias, neperspektyvias, savitiksles struktūras“.

Seimas šiuo metu svarsto vyriausybės pasiūlytą universitetų pertvarkos planą, kuriame numatyta, kad sostinėje veiktų klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Prie VU turėtų būti prijungtas Mykolo Romerio universitetas, o Šiaulių universitetas taptų jo padaliniu – Šiaulių akademija. Vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymuose buvo numatyta prie VU jungti ir Lietuvos edukologijos universitetą, tačiau nutarimo projekte jis jau jungiamas prie Vytauto Didžiojo universiteto Kaune.

VU pareiškime dėl aukštųjų mokyklų pertvarkos LEU neminimas, tačiau pažymima, kad universitetas taip pat „įsipareigoja į aukštesnį kokybinį lygį pakelti mokytojų, viešosios politikos analitikų ir kitų valstybei išskirtinai svarbių specialistų rengimą, integruoti unikalias ir ekspertų gerai įvertintas, perspektyvias studijų programas su jas parengusiu bei įgyvendinančiu personalu“.

Seime svarstomas universitetų pertvarkos planas, palyginti su vyriausybės pateiktu projektu, parlamente keičiamas pagal „valstiečių“ pasiūlymą, nors tiek premjeras Saulius Skvernelis, tiek švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tvirtina, kad pakeitimai atitinka pirminį projektą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių registruotame pasiūlyme dėl universitetų tinklo optimizavimo šalyje veiktų po klasikinį universitetą Vilniuje ir Kaune, taip pat šiuose miestuose galėtų veikti technologinių, sveikatos mokslų universitetai, Šiaulių ir Klaipėdos universitetai taptų padaliniais. Šis siūlymas atitinka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) planą jungtis su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais, taip pat Lietuvos sporto universitetu.

Vyriausybės pateiktame plane konkrečiai nurodoma, kaip universitetai turėtų jungtis. Pagal šį planą, sostinėje turėjo veikti klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o Kaune – Kauno universitetas, sujungiant šiame mieste esančius Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetus, prie jo turėtų būti prijungtas ir Vilniuje veikiantis Lietuvos edukologijos universitetas. Taip pat Kaune turėjo likti vienas profilinis universitetas – Lietuvos sveikatos mokslų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...