captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis ir L. Linkevičius susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi

Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienio vakarą susitikęs su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, pagyrė Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą ir pastangas stiprinti saugumą regione. NATO vadovas taip pat pabrėžė, jog Lietuva, didindama gynybos finansavimą, stiprina viso Aljanso pasiryžimą stiprinti kolektyvinę gynybą, rašoma pranešime spaudai.
A. Pliadžio nuotr.
A. Pliadžio nuotr.

Tai pirmasis J. Stoltenbergo vizitas į Lietuvą nuo istorinio Aljanso sprendimo dislokuoti NATO padalinius Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Vizitas žymi šio istorinio žingsnio įgyvendinimą. Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių, kurioje NATO batalionas jau yra visiškai sukomplektuotas. Pasak NATO generalinio sekretoriaus, būtinybė nuolat dislokuoti NATO karinius padalinius prie rytinių NATO sienų vos prieš trejus metus būtų atrodžiusi nereali, tačiau šiandien, Rusijos agresyvių veiksmų akivaizdoje, tai – svarbi ir būtina atgrasymo priemonė, kuri demonstruoja NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimus kolektyvinei gynybai. J. Stoltenbergas pabrėžė, jog reikia siekti visapusiškai užtikrinti Varšuvoje ir Briuselyje priimtų saugumo stiprinimo sprendimų įgyvendinimą.

„NATO priešakinių pajėgų batalionas Lietuvoje yra vienas svarbiausių Varšuvoje priimtų sprendimų Lietuvai, kuris ženkliai sustiprina saugumą ir stabilumą regione, –  sakė krašto apsaugos ministras (KAM) Raimundas Karoblis. – Tačiau Lietuva turi pati demonstruoti pasiryžimą gintis ir stiprinti savo karinius pajėgumus – tik taip galime užsitikrinti sąjungininkų paramą, o tai reiškia, jog privalome vykdyti savo, kaip NATO narės, gynybos finansavimo įsipareigojimus.“

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, jog atgrasymo ir gynybos stiprinimas Rytuose ir vieningas Aljanso atsakas į kitas, visu pirma, terorizmo keliamas grėsmes, demonstruoja solidų NATO pasirengimą atremti šiandienos grėsmes saugumui.

Susitikimo metu ministrai R. Karoblis ir L. Linkevičius su NATO vadovu taip pat aptarė regiono saugumą ir gynybos klausimus, viso Aljanso pasirengimą kolektyvinei gynybai ir gebėjimą atsakyti į kitus šiandienos saugumo iššūkius.

Antradienį NATO generalinis sekretorius vyksta į Jonavos rajoną, kur rengiama tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ svečių ir žiniasklaidos diena. Pratybas taip pat stebės Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras R., Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierewiczius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kitų NATO šalių ambasadoriai, kariuomenių vadai, Seimo nariai ir kt. svečiai. Jie stebės, kaip pratybų kariai vykdo vandens kliūties įveikimo operaciją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...