captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kada kyla grėsmė supainioti viešuosius ir privačius interesus?

Dažnai girdime apie įtarimus kokiam nors asmeniui galimai sumaišius viešuosius ir privačius interesus. Kas yra viešieji ir privatūs interesai ir kada kyla jų konfliktas, papasakojo STT administravimo valdybos viršininko pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė.
Andrew Neel/Unsplash nuotr.
Andrew Neel/Unsplash nuotr.

„Viešieji interesai yra visuomenės suinteresuotumas, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys (turime omenyje ir politikus, ir valstybės tarnautojus – sąvoka suvokiama plačiai) jiems pavestus įgaliojimus įgyvendintų ir sprendimus priimtų objektyviai, nešališkai ir teisingai. Tai yra taip, kad juos „samdanti“ visuomenė gautų didžiausią įmanomą naudą iš jų veiklos“, – pasakoja R. Kaziliūnaitė.

Tuo metu privatus interesas – asmens suinteresuotumas gauti tam tikrą naudą. „Ne visais atvejais privatus interesas yra blogas. Blogio elementų jis įgyja tuomet, kai pradeda konkuruoti su viešuoju interesu ir įvyksta interesų konfliktas“, – akcentuoja R. Kaziliūnaitė.

Pasak jos, interesų konfliktas atsiranda tada, kai asmuo, vykdydamas savo tarnybines funkcijas, priimdamas sprendimus ar vykdydamas pavedimus, turi tai daryti, kai situacija susijusi su jo privačiais interesais. STT administravimo valdybos viršininko pavaduotoja pabrėžia, kad tokių dalykų asmuo privalo vengti. Jei jis jų nevengia, laiku nenusišalina, kyla interesų konfliktas.

Plačiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...