captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas parodė, kokios grėsmės labiausiai jaudina lietuvius

Gyventojai skirtingai nei žiniasklaida ir politikai suvokia ir vertina grėsmes, o grėsmingos straipsnių antraštės ir intensyvesnis kalbėjimas apie grėsmes į valdžią atveda propaguojančius autoritarinį valdymą. Tai parodė gyventojų ir politikų apklausa bei mokslininkų atliktas tyrimas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tyrimą atlikę mokslininkai nustatė, kad pagrindinėse dešimt žiniasklaidos priemonių 2015 metais daugiausia buvo akcentuojamos karinės grėsmes: Rusijos invazija į Lietuvą, tarptautinis terorizmas, suintensyvėję kariniai konfliktai pasaulyje, kitos Rusijos karinės grėsmės, kibernetinės atakos.

Gyventojų apklausos parodė, kad skirtingai nei žiniasklaidą, juos labiausiai jaudina socialinės-ekonominės grėsmės: senėjanti visuomenė, suintensyvėjusi emigracija, alkoholizmas bei narkomanija, didėjanti socialinė nelygybė, mažėjantis gimstamumas. Nustatyta, kad dėl šių grėsmių aktualumo visuomenėje kyla mažiausiai ginčų. O gyventojų gerokai mažiau vertinamos karinės grėsmės ginčų kelia daugiausia.

Ekspertai sako, kad tyrimas paaiškina ir kodėl tarp kai kurių visuomenės sluoksnių populiarūs Rusijos televizijų kanalai.

Išsamiau apie tyrimo rezultatus – Algirdo Igoriaus reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...