Lietuvoje

2017.06.17 16:31

Lietuvoje vieši JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas

LRT.lt2017.06.17 16:31

Birželio 16 d. Lietuvoje viešintis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas brigados generolas Tony Carrelli susitiko krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku, kariuomenės Jungtinio štabo viršininku gen. mjr. Vitalijumi Vaikšnoru, Sausumos, Oro pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadais.

Susitikimuose aptartas dvišalis karinis bendradarbiavimas, jo vystymo perspektyvos ir saugumo situacija regione. Svečiams iš Pensilvanijos buvo pristatytos informacinės ir kibernetinės grėsmės bei Lietuvos pastangos jas atremti.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis padėkojo brg. gen. T. Carreli už šiltą priėmimą jo viešnagės Pensilvanijoje metu ir išreiškė stiprią paramą tolimesniam Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimui.

„Labai vertinu JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos indėlį į mūsų Krašto apsaugos savanorių pajėgų stiprinimą ir geranorišką dalijimąsi patirtimi. Tikiu, kad šios gvardijos kariams taip pat naudinga dirbti didinat sąveikumą tiek profesine, tiek ir kultūrine prasme“, – susitikime sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

Birželio 17 d. brg. gen. T. Carrelli lankėsi Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje, kur susitiko su tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2017“ dalyvaujančiais JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariais. Svečiui taip pat buvo pristatytas treniruočių kompleksas „mūšis mieste“, kuriame Lietuvos kariai prižiūrimi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos instruktorių treniruojasi kovos veiksmų apgyvendintoje teritorijoje.

„Esu baigęs daug karinių kursų ir sukaupęs įvairios patirties tarnaudamas Nacionalinėje gvardijoje. Europoje, Lietuvoje, esu pirmą kartą, ir labai didžiuojuosi čia atvykęs dalyvauti tarptautinėse pratybose, dalintis savo patirtimi su NATO partneriais,“ – sakė PANG 1-osios divizijos 110-ojo bataliono C kuopos štabo seržantas Christopheris Ollio.

Birželio 12-23 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai lankosi JAV Pensilvanijos valstijoje, „Indiantown Gap" mokymo centre. Karių būrys iš Lietuvos kartu su JAV kariais dalyvauja kovinio šaudymo pratybose, treniruojasi veiksmų apgyvendintoje vietovėje, vykdo kitas taktines užduotis, keičiasi patirtimi.

Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas vadinamosios „Valstijos partnerystės programos“ (angl. „State Partnership Program“) rėmuose vyksta jau beveik 25 metus.

Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijoje. Pavyzdžiui ir šiuo metu Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai Lietuvoje dalyvauja tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2017“, o tuo tarpu KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių savanorių būrys treniruojasi JAV, Pensilvanijoje. 2009–2012 m. Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai kartu dalyvavo tarptautinėje operacijoje Afganistane.