captcha

Jūsų klausimas priimtas

Artėjant Rusijos pratyboms Šalčininkuose demonstruota sovietinė simbolika

Artėjant Rusijos pratyboms „Zapad“, viešojoje erdvėje vis daugėja melagingų žinių. Viena tokių skelbia, esą JAV bombonešis Klaipėdos rajone numetė branduolinės bombos maketą, o šiai nukritus ant namo kilo gaisras. Pareigūnai, kaip galimą provokaciją, tiria ir dviejų plakatų su sovietine simbolika iškabinimą Dieveniškių miestelyje, visai šalia Baltarusijos.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Šalčininkų rajone, Dieveniškių miestelyje, pasieniečių aptiktus plakatus su sovietine simbolika tiriantys pareigūnai sako, kad tai – kvietimas į daugiau nei prieš 30 metų vykusius rinkimus. Kvietime vaizduojamos Tarybų Sąjungai priklausiusių šalių vėliavos. Pagal įstatymą draudžiama demonstruoti ne tik nacistinius ar komunistinius simbolius, bet ir SSRS ar Lietuvos SSR vėliavas, herbus.  

Anot policijos viršininko, įtariamieji jau žinomi, jiems grės iki 300 eurų bauda už sovietinės simbolikos demonstravimą. Tačiau kartu bus tiriama, kokiais tikslais šie plakatai buvo iškabinti.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas mano, kad artėjant Rusijos šalia Lietuvos rengiamos pratyboms „Zapad“, panašių provokacijų gali daugėti, bet siūlo nesureikšminti atskirų atvejų.

„Turime susitelkti ties darbais, kurių mes dar nepadarėme, daugiau pasitikėti vieni kitais, suprasti, kad visos provokacijos skirtos tam, kad didintų tarpusavio įtampą, nepasitikėjimą, kaltinimus“, – pabrėžė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos koiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Politikas ragina labiau stebėti viešąją erdvę, kad apsisaugotume nuo netikrų žinių.

Daugiau apie melagingas naujienas – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...