captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karo akademija minėjo 25-ąsias įkūrimo metines

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija penktadienį minėjo 25-ąsias įkūrimo metines, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
A. Pliadžio ir K. Dijoko nuotr.
A. Pliadžio ir K. Dijoko nuotr.

Sveikindama karininkus prezidentė Dalia Grybauskaitė akademijos auklėtiniams linkėjo būti pavyzdžiu ir jaunajai kartai, ir visiems žmonėms. Prezidentė pabrėžė, kad akademija turi būti tokia, kad jos absolventai galėtų didžiuotis, jog mokėsi būtent šioje Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado vardu pavadintoje akademijoje. Tokių karininkų ir tokių žmonių, kuriais valstybė gali pasikliauti, reikia dar daugiau.

„Galite pagrįstai didžiuotis būdami šauniausios Lietuvos kariuomenės dalies kūrėjais. Būkite patriotizmo lopšys, kuriame puoselėjama meilė Tėvynei, pagarba praeičiai ir pareiga geresnei Lietuvos ateičiai“, – į susirinkusiuosius ir kariūnus kreipėsi krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Šiandien Lietuvos karo akademija yra šalies lyderių, patriotų ir laisvų žmonių rengimo institucija, ugdanti vakarietiško mentaliteto, vakarietiškos lyderystės ir plataus mąstymo žmones. Akademija kiekvienam absolventui skiepija karininkui lyderiui būtinas savybes – pareigingumą, garbę, ištikimybę, pasiaukojimą savo šaliai, komandinį darbą, lojalumą civilinei valdžiai“, – kalbėjo akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

Brg. gen. A. Vaičeliūnas akcentavo, jog „akademija nebijo pokyčių ir galimų klaidų – tik taip pasieksime naujų aukštumų, tik taip tobulėsime. Mes ir toliau diegsime jauniems žmonėms norą ir galimybę mokytis karybos. Mes ir toliau sieksime ne išmokyti žmones, bet išmokyti juos mokytis“.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, universitetų rektoriai, užsienio valstybių atstovai, kiti svečiai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...