captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Valstiečiams“ nepavyko sunaikinti Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos

Parlamentarės Dovilės Šakalienės perėjimas į Liberalų sąjūdį, opozicijos ir visuomenininkų kritika sumanymui neatgrasė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nuo idėjos panaikinti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją. Tačiau to padaryti nepavyko. Valdantiesiems nepavyko surinkti pakankamai balsų komisijai panaikinti ir pasiūlymas buvo atmestas.
Mykolas Majauskas, BNS nuotr.
Mykolas Majauskas, BNS nuotr.

Už tai, kad komisija būtų naikinama po pateikimo balsavo 54, prieš 50, susilaikė 6.

Pristatydama pasiūlymą „valstietė“ Agnė Širinskienė teigė, kad komisijos tikrai nenori sužlugdyti komisijos, tačiau nori smurto prevencijai suteikti prioritetą.

„Komisijos veikla neatitinka realių problemos mastų“, – teigė „valstietė“ aiškindama, kad savižudybės taip pat yra smurto forma – smurto prieš save.

Konservatorius Mantas Adomėnas klausdamas A. Širinskienės priminė, kad tik pavadinimui pakeisti būtų užtekę kitokio nutarimo, be siūlymo naikinti komisiją.

„Valstietė“ sakė, kad tikrai nenori komisijos išvaikyti.

„Mes labai džiaugiamės komisijos darbu ir kaip tik norime jos narių skaičių padidinti“, – sakė A. Širinskienė.

Ji tikino, kad daugiau narių leis komisijai veikti geriau.

„Niekas komisijos ir jos pirmininko darbo nekritikuoja. Tiesiog mes norime išplėsti komisijos darbo ribas ir smurto prevencijai suteikti daugiau dėmesio“, – sakė A. Širinskienė.

„Valstietė“ tikino, kad visuomenininkai klaidina visuomenę sukeldamos isteriją dėl komisijos naikinimo, o dėl to atsakomybę turėtų prisiimti „kai kurios partijos“.​

Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas teiravosi, kodėl smurtą, nuo kurio per metus miršta apie 100 žmonių, „valstiečiai“ laiko svarbesniu nei savižudybės, dėl kurių Lietuva kasmet netenka apie 800 žmonių.

„Mes neskaičiavome žmonių mirčių ir tai būtų labai neetiška“, – atsakinėjo A. Širinskienė.

Konservatoriai tikino, kad valdantieji šiuo siūlymu aiškiai skelbia karą opozicijai, nes komisijos vadovas Mykolas Majauskas dirba per gerai.

Siūlymą performuoti komisiją yra pateikęs Lietuvos valstiečių ir žalųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis. Tačiau jis ketvirtadienio Seimo posėdį iškeitė į savo mecenuojamą vaikų stovyklą. Todėl iniciatyvą ginti teko A. Širinskienei. Konservatoriai dėl to parlamentarei reiškė užuojautą bei reikalavo, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija pasiaiškintų R. Karbauskio prioritetų teisėtumą.

A. Širinskienė pranešė, kad R. Karkauskis dar prieš išvykdamas į stovyklą informavo Etikos ir procedūrų komisiją apie savo planus.

R. Karbauskis anksčiau aiškino, kad komisiją reikia performuoti, nes smurto problema yra svarbesnė nei savižudybių.

„Paprasčiausiai dabartinė komisija, jos darbo kryptis yra ne ta, kuri skaudžiausia Lietuvoj. 60 tūkst. fiksuotų atvejų dėl smurto ir 600 žmonių savižudybių atvejų. Bet jei mes turėsime ir nefiksuotų atvejų, ir žiūrėti į savižudybių priežastis, mes turėsime smurtą kaip didžiausią problemą“, – motyvus keisti komisiją nurodė R. Karbauskis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra sakęs, kad komisija pertvarkoma, nes dabar ji ne dirba, o reklamuojasi.

„Tikslai yra pradžioje įdėti prevenciją, tada tik savižudybes, ją įdarbinti, tą komisiją, kad ji dirbtų, o ne tik kurtų savo įvaizdį. Yra tokių tikslų – įveiklinti. Manau, kad ji veikia ne tuo tikslu, kuriuo yra sukurta – veikia įvaizdžio (tikslu – BNS)“, – Žinių radijui trečiadienį teigė parlamento vadovas.

Tokius kaltinimus komisijos pirmininkas M. Majauskas vadino absurdiškais. Jis tikino esąs suinteresuotas tolesne komisijos veikla, net jei jai vadovaus kas nors kitas, ir dėl to parašė atsistatydinimo iš jos pirmininko pareigų pareiškimą.

Neoficialiai buvo kalbama, kad iš naujo suburtai komisijai vadovauti galėtų D. Šakalienė.

Klausiamas, ar siūlydami performuoti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją „valstiečiai“ bandė D. Šakalienę sulaikyti, „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Virginijus Sinkevičius pripažino, kad ši iniciatyva buvo parlamentarės sumanymas.

„Galėtų atsakyti partijos seniūnas į šitą klausimą. Aš žinau, kad iniciatyva buvo tikrai jos, o detalių aš nežinau“, – sakė V. Sinkevičius.

Tačiau akivaizdu, kad toks planas neišdegė. D. Šakalienė ketvirtadienį perėjo į Liberalų sąjūdžio frakciją.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...