captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dalį Vilniaus Kalnų parko ketinama sutvarkyti iki 2019-ųjų pabaigos

Iki 2019-ųjų pabaigos ketinama sutvarkyti pietinę ir rytinę Kalnų parko – bus įrengti takai, apžvalgos aikštelės ir netgi vieta ritualinėms senovės baltų religijos atstovų apeigoms. Taip pat žadama kirsti dalį menkaverčių medžių ir krūmų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip pranešė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT), Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato atstovai, bus tvarkomas Dainų slėnis, Trijų Kryžių, Altanos ir Gedimino kapo kalnų teritorija. Iš viso tam ketinama skirti 4,3 mln. eurų:1 mln. ES lėšų – Trijų Kryžių kalno tvarkymui, 1,3 mln. eurų – Dainų slėniui, 2 mln. eurų – rytinės Kalnų parko dalies tvarkymui. Pinigus be ES lėšų numatyta skirti ir iš Valstybės investicijų programos, Kultūros ministerijos, Aplinkos ministerijos.

Tikimasi, kad sutvarkius parką jį kasmet aplankys apie 300 tūkst. lankytojų.

Planus spaudos konferencijoje pristačiusi Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos laikinoji direktorė Antanina Jarukaitienė sako, kad projektas tvarkymui pradėtas rengti dar 2014-aisiais, tačiau tuomet nerasta lėšų visai Kalnų parko teritorijai, skirta pinigų tik Trijų Kryžių kalnui. Anot jos, šiuo metu vienintelis objektas Kalnų parke, pritaikytas lankytojams – Gedimino kalnas, likusi parko teritorija yra apleista ir nepritaikyta lankymui.

„Bus įrengti takai, apžvalgos aikštelės, numatomi žiūronai apžvalgos aikštelėse, taip pat numatoma Trijų Kryžių kalne istorinis maršrutas, kuris papasakos vilniečiams ir svečiams apie kreivojo miesto istoriją ir apie Kreivosios pilies raidą Kalnų parke. Todėl tikimės, kad sutvarkyta teritorija bus tikrai labai patraukli lankytojams – šiuo metu nėra jokios infrastruktūros, netgi tualeto, tad tikimės, kad visi lankytojų poreikiai bus patenkinti“, – žurnalistams sakė A. Jarukaitienė.

Taip pat numatoma įrengti vietas aktyviam poilsiui, edukaciniams užsiėmimams, automobilių stovėjimo aikštelę, apšvietimą, saugos kameras, bus įrengtas nusileidimas, pritaikytas neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais. Dar viena naujovė – bus įrengti ir lankytojų skaičiuotuvai.

Anot A. Jarukaitienės, iki šiol nebuvo galimybės suskaičiuoti lankytojų srauto, jų per vasarą atvyksta 5-8 autobusai, vertinant visų metų vidurkį, anot jos, susidaro apie 3 autobusai kasdien – įrengus skaičiuotuvus, bus galima įvertinti tikslesnį jų skaičių.

„Klausiama, kiek gi lankytojų šiame objekte apsilankė. Be to, tose teritorijose, į kurias investuoja ES šalys, vienas iš rodiklių yra tai, ar tikrai pasiteisina ta investicija, ar tikrai ji reikalinga. Iš vienos pusės, tai įdomu, iš kitos pusės, žinant lankytojų srautus, galima orientuotis į tai, kiek ko reikėtų, kaip tinkamai tvarkyti, prižiūrėti teritoriją“, – sakė VSTT direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

Tikimasi, kad kitos sutvarkytos parko vietos pritrauks ne mažiau lankytojų, nei šiuo metu Gedimino kalnas.

Šiuo metu rengiamas techninis projektas tvarkymo darbams, tikimasi projektą baigti iki rudens, o pačius statybinius darbus pradėti kitų metų pradžioje.

Svarstoma išsaugoti Gedimino kapo kalno gamtiškumą, t.y. palikti čia esančius medžius, bus iškirsta tik nedidelė teritorija įrengiant apžvalgos aikštelę, Trijų Kryžių kalne bus praretinti menkaverčiai medžiai ir krūmynai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...