captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Paluckas paragino A. Skardžių sustabdyti narystę partijoje

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime pati inicijuoja tyrimą dėl savo nario Artūro Skardžiaus interesų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Po 15min tyrimo, paviešinusio Seimo nario sąsajas su energetikais, kurių interesus jis galimai proteguoja Seime, LSDP nutarė kreiptis į Seimo Antikorupcijos komisiją.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius sako, kad Generalinė prokuratūra turėtų netrukus sureaguoti į viešojoje erdvėje pasirodžiusią medžiagą ir tarti žodį.

„Jei viešai paskelbtoje informacijoje yra bent kažkokių veikų ar galimo piktnaudžiavimo požymiai, prokuratūra jau šiandien turėtų pasisakyti, ar jie vertina šitą surinktą informaciją savo kompetencijos ribose, ar nevertina. Parlamentas šalindamas ar perspėdamas pasekmes privalėtų visą šitą laikotarpį vertinti teisės aktus, ar tie teisės aktai buvo su antikorupciniu vertinimu, ar jie iš tikrųjų nedaro žalos ir aš neveikia kažkokio juridinio asmens naudai“, – teigia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

Tuo metu Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas paragino Seimo narį sustabdyti narystę partijoje.

„Iš tos pasirodžiusios informacijos aš tikrai manau, jog Artūro Skardžiaus narystė partijoje turėtų būti sustabdyta tuo laikotarpiu, kai bus Seimo Antikorupcinėje komisijoje nagrinėjama visa šita situacija ir jeigu išsivystytų platesnis tyrimas. A. Skardžius yra pasiruošęs įrodinėti savo nekaltumą jam prieinamom teisinėm galimybėm, bet aš manau, kad lygiai tą patį jis galėtų daryti sustabdęs partijos narystę, nes, tiesą sakant, tai meta šešėlį partijos reputacijai“, – tvirtino Socialdemokratų partijos vadovas.

Trečiadienį 15min paviešino faktus, rodančius, jog A. Skardžius su žmona gauna solidžias pajamas iš žemės nuomos vėjo jėgainių parkui. Politiko šeima už žemę Šilutės rajone gauna keliolika kartų didesnę sumą, nei gretimų sklypų savininkai – 24 tūkst. eurų per metus. Ši suma anksčiau siekė 17,5 tūkst. eurų, bet pakilo, mat sutartyje nustatytas įsipareigojimas, kad Skardžių gaunama nuoma auga proporcingai elektros supirkimo tarifui.

Tuo pačiu metu A. Skardžius aktyviai veikia savo nuomininkų naudai. Politikas Seime inicijavo ne vieną su atsinaujinančia energetika susijusį įstatymo projektą, o Vyriausybės atstovai jį kaltina proteguojant vėjo elektrines Baltijos jūroje statyti norinčias įmones. Viena iš jų tiesiogiai susijusi su žemės nuoma Šilutės rajono Čiūtelių kaime.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis į žinią reagavo pareikšdamas, jog dėl A. Skardžiaus turi būti atliktas parlamentinis tyrimas. Tokią pat poziciją išreiškė ir priemjeras Saulius Skvernelis.

A. Skardžius faktų neneigia, bet paviešintą informaciją vadina šmeižtu. Politikas tvirtina interesų nesupainiojęs.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...