captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras apie A. Skardžiaus ryšius su vėjo energetikais: reikalingas išsamus parlamentinis tyrimas

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Seimo narys Artūras Skardžius privalo atsakyti į visus klausimus apie savo finansinius ryšius su vėjo energetikos įmonėmis. Trečiadienį 15min tyrimas atskleidė, kad politikas A. Skardžius jau kelerius metus gauna dideles pinigų sumas iš verslininkų, kurių interesus proteguoja Seime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Pateikti faktai reikalauja išsamaus parlamentinio tyrimo, – 15min teigė premjeras S. Skvernelis. – Pagal pateiktą medžiagą galima daryti prielaidą, kad Seimo narys atstovauja konkrečios verslo grupės interesams, aktyviai daro įtaką teisėkūros procesams, naudingiems konkrečioms įmonėms, ir galimai turint materialinės naudos.“

Vyriausybės vadovas sako, kad būtina išsklaidyti šešėlį dėl galimo interesų konflikto, todėl būtina atlikti išsamų tyrimą.

„Seimo narys turėtų aiškiai atsakyti į iškeltus klausimus, o Seimas – atlikti parlamentinį tyrimą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Panašios pozicijos laikosi ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Žinote, aš turiu pasikalbėti ir su juo. Jis turi teisę pasisakyti. Bet parlamentinis tyrimas, manau, įvyks. Inicijuosiu, jeigu [iniciatyva] neatsiras iš kitur“, – 15min sakė V. Pranckietis, paklaustas apie A. Skardžiaus situaciją.

Trečiadienį 15min paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuris atskleidžia, kad Seimo narys A. Skardžius kasmet gauna dešimtis tūkstančių eurų iš verslininkų, kurių interesus gina parlamente.

Skardžiams priklausančiuose žemės sklypuose Šilutės rajone sukasi vėjo jėgainės, o politiko šeima už tai gauna apie 24 tūkst. eurų per metus – gerokai daugiau nei greta esančių sklypų savininkai. Tačiau A. Skardžius ne tik nenusišalina nuo susijusių klausimų svarstymo Seime, bet aktyviai gina savo žemės nuomininkų interesus.

Be to, jam kasmet išmokama nuomos suma tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...