captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atminties akcija suvienijo visuomenę

Minint Gedulo ir vilties dieną, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyksta atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK, kurios metu skaitomos tremtinių bei politinių kalinių pavardės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak organizatorių, iš viso bus perskaityta 60 tūkstančių pavardžių bei likimų. Akcijos organizatorius, projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas sako, kad dalyvauti skaityme užsiregistravo įvairaus amžiaus žmonės.

„Šita atminties akcija visiškai griauna stereotipus, kad jaunimas nepilietiškas, neina į minėjimus, jiems niekas neįdomu. Čia susirinko net jauniausi, kuriems užlipus į tribūną net reikia kilstelti mikrofoną, taip pat vyresnio amžiaus jaunimo, tremtinių. Pernai buvo toks pavyzdys – tremtinys perskaitė savo pavardę ir jam tai buvo visiškai nepakartojamas jausmas. Čia susivienijusi visa Lietuvos visuomenė“, – sakė akcijos organizatorius, projekto „Misija Sibiras“ vadovas I. Rusilas.

Prie skaitymų sostinėje šalia Genocido aukų muziejaus, Kaune Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje ir Klaipėdoje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ gali prisidėti visi norintieji.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...