captcha

Jūsų klausimas priimtas

EP panaikino R. Pakso teisinę neliečiamybę

Europos Parlamente (EP) trečiadienį įvyko balsavimas, kuriuo buvo pritarta Teisės reikalų komiteto išvadai ir siūlymui panaikinti šio Parlamento nario Rolando Pakso teisinį imunitetą Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu, teigiama prokuratūros pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiandien atmetu bet kokias insinuacijas bei interpretacijas dėl mano sąsajų su šia abejotina, teisėsaugos struktūrų kurpiama byla, laikau, jog mano atžvilgiu taikomos priemonės yra perteklinės ir neteisėtos. Nesu nei sutaręs, nei pažadėjęs priimti kokį nors kyšį“, – asmeniniame tinklapyje rašė europarlamentaras, ilgame įraše išreiškęs nepasitenkinimą sprendimu ir pavadinęs siekį panaikinti jo neliečiamybę „politiniu persekiojimu“.

Generalinis prokuroras E. Pašilis į Europos Parlamentą kreipėsi praėjusių metų balandžio 13 d., informuodamas apie 2016 m. vasario 17 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo ir prašydamas atšaukti R. Pakso teisinį imunitetą.
 
Kreipimesi į Europos Parlamentą taip pat buvo nurodyta, kad Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia įtarti, kad R. Paksas, pasinaudodamas visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka valstybės institucijoms, jos valstybės tarnautojams, savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkstančių eurų kyšį pažadėdamas paveikti valstybės institucijas, jų valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus. Tyrimo metu R. Paksas buvo apklaustas specialiuoju liudytoju.
 
Europos Parlamento narys Lietuvos Respublikos teritorijoje turi tokią pačią asmens neliečiamybę kaip ir Lietuvos Respublikos Seimo narys. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Seimo statute nurodyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Imuniteto atšaukimas taikomas tik šiame ikiteisminiame tyrime proceso veiksmams atlikti.
 
Prašymu atšaukti Europos Parlamento nario R. Pakso imunitetą buvo siekiama galimybės surašyti R. Paksui pranešimą apie įtarimą, jį apklausti kaip įtariamąjį, esant įstatymo pagrindui kitaip suvaržyti jo laisvę, taikyti jo atžvilgiu baudžiamąjį procesą, kad nacionalinės teisės aktų nustatyta tvarka būtų galima priimti jo atžvilgiu galutinį procesinį sprendimą.
 
Šiuo metu minimame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti 2 asmenims. ​

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...