Lietuvoje

2017.06.14 09:46

V. Pranckietis: Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija dirba dėl įvaizdžio

ELTA2017.06.14 09:46

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis apkaltino Seimo Savižudybių ir smurto komisiją, kurią „valstiečiai-žalieji“ užsimojo pertvarkyti, daugiau rūpinantis savo įvaizdžiu nei dirbant. 

Siekį pertvarkyti komisiją pakeičiant jos pavadinimą ir papildant jos narių skaičių dviem nariais - iki 12, jis aiškino noru, kad ji prioritetą skirtų prevencijai ir efektyviau dirbtų, „o ne tik kurtų savo įvaizdį“.

„Padidinamas skaičius žmonių iki 12, pasikeistų proporcijos ir keliami tikslai – (...) keliaujame į tą pusę, kad pirmiausia turi būti prevencija, o ne rezultatų ganymas. Kalbant apie tą komisiją, labai daug garso apie ją, bet gal galėtumėte įvardinti per du paskutinius mėnesius kokį nors tos komisijos veiksmą“, – interviu „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Šiuo metu Seime veikia konservatoriaus Mykolo Majausko vadovaujama Savižudybių ir smurto prevencijos komisija, kurioje dirba 10 Seimo narių.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis siūlo ją pertvarkyti sudarant Seimo Smurto prevencijos ir savižudybių komisiją, kurioje dirbtų 12 parlamentarų.

Performuojant komisiją R. Karbauskis siūlo padidinti jos narių skaičių, komisijos veiklos pagrindinė kryptis būtų smurto prevencija, apie tai liudija ir siūlomas pakeisti komisijos pavadinimas.

Seimo opozicija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos ketinimus performuoti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją, kuriai vadovauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys M. Majauskas, vadina bandymu susidoroti su nepatogia opozicija.

Siekiant išsaugoti komisiją M. Majauskas nutarė atsistatydinti iš jos pirmininko pareigų.