captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seime jau bręsta nauji alkoholio draudimai

Seimas imasi dar griežtesnių alkoholio ribojimų. Sveikatos reikalų komitete antradienį diskutuota apie vadinamuosius alkoholio bambalius. Kaip sako Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė, toks draudimas smarkiai paveiktų tuos, kurių pagrindinis tikslas – greitai ir pigiai prisigerti. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Specialistė, paklausta, ar alaus „bambaliuose“ uždraudimas neturėjo būti pirmasis žingsnis keičiant alkoholio vartojimo tvarką, ji pabrėžė, kad tai priklauso nuo to, į kokią tikslinę grupę orientuotos pataisos. 

„Pirmiausia reikėjo apibrėžti, kokią grupę iškeliame kaip prioritetą. Jeigu kalbame apie poveikio priemones, kurios nutaikytos tiems žmonėms, kurie jau turi priklausomybę, [„bamablinio“ alaus uždraudimas – LRT.lt] turėjo būti pirmu pakeitimu. Jeigu kalbame apie jaunimą, jam šie draudimai vargu ar bus aktualūs“, – sako A. Širvinskienė. 

Pasak jos, tai tikslinei grupei, kurios tikslas yra pigiai ir greitai pasigerti, reikia priemonių, kurios ribotų galimybę tai padaryti, o alkoholis vadinamuosiuose bambaliuose šiai funkcijai puikiai pasitarnauja. 

Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja pabrėžia, kad nors alkoholio gamintojai sako, kad tokie pakeitimai kenks ekonomikai, jai gerokai didesnę žalą kelia į alkoholizmą panirę žmonės. Pasak jos, psichoaktyvi medžiaga, daranti didžiausią žalą ne individui, bet visuomenei, yra būtent alkoholis.

„Paskaičiuokime, kiek mums kainuoja tų žmonių, kurie vartoja alkoholį, gydymas ir sukeltų pasekmių likvidavimas arba mažinimas. Tai yra didžiuliai skaičiai“, – ragina ji. 

Plačiau apie naujas alkoholio ribojimo pataisas – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Diskusijos dėl alkoholio ribojimo

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...