captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno policijos taikinys – vieno kąsnio užkandžių gamintojai: pradėti 6 tyrimai

Socialiniuose tinkluose pamatėte gardaus torto pasiūlymą? Įsitikinkite, kad namuose gaminamas maistas yra saugus. Birželio 13 d. Kauno apskrities VPK ir Kauno apygardos prokuratūra informavo apie pradėtus šešis ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto vertimosi ūkine ir komercine veikla. Policijos akiratin pakliuvo tie, kurie, įtariama, nelegaliai teikia užkandžių gaminimo paslaugas Kaune ir Kauno rajone.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Nusikaltimas nėra toks sunkus. Tačiau pasunkėja, kai atsiranda apsinuodijusių asmenų. Tuomet kalti, tik ne mes patys. Reikia atkreipti dėmesį, kur užsakomas maistas gaminamas, kokiomis sąlygomis jis ruošiamas. Juk leidimų greičiausiai neturima ne dėl to, kad kažkam maistas nepatinka. O dėl to, kad sąlygos gaminti neatitinka.

Kai sulaikome asmenis, kurie nelegaliai gamina maistą, tie, kurie užsakinėja, pyksta, kad gadiname šventes ir verslą. Tačiau kai kitą dieną apsinuodija, pyksta vėl ant policijos, kad policija nieko nedaro“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė Donatas Karalukas, Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių tyrimų valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas.

Pranešimai apie tokią nelegalią gamybą (stambiu mastu) gauti iš maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų. Tuomet buvo analizuojama elektroninė erdvė, skelbimai, išsirinkti galimi didžiausi, populiariausi taikiniai. Tuomet buvo atlikti tyrimai, kratos, nustatyti ganėtinai rimti pažeidimai.

Šiuo metu policija dar negali pateikti realių skaičių, tačiau, pirminiais duomenimis, viena nelegaliai besivertusių maisto gaminimo vietų per mėnesį pajamų gaudavo apie 5 000 ar 6 000 eurų. Pajamos priklauso nuo metų laiko, renginių, tokių kaip vestuvės, išleistuvės, gausos.

Nelegali veikla – sumuštinių, koldūnų, virtinių, vieno kąsnio užkandžių ir kt. gamyba – buvo vykdoma apie metus ar pusantrų. Šiokius tokius pažymėjus patikrinti asmenys buvo išsipirkę, bet neturėjo maisto tvarkymo pažymėjimų, be kurių veikla yra neleistina.

„Buvo ir tokių vietų, kur buvo malonu užeiti ir pamatyti, kaip yra gaminama. Ne visi restoranai tokiu principu net ruošia maistą. Švaru, gražu. Tačiau kai kurios vietos... Nešvara ir netvarka. Patiems pamačius, kokiomis sąlygomis ruošiamas maistas, tikrai nenorėtumėte nei patys valgyti jo, nei kitų maitinti. Dažniausiai maistas buvo gaminamas butuose, namuose. Ten, kur nebūtų niekada gavę leidimų ruošti maisto.

Visi įtariamieji pripažino, kad neturi tinkamų sąlygų ruošti maisto. Išsinuomoti tinkamas patalpas jiems buvo per brangu. Neapsimokėtų tuomet gaminti. Tuo ir teisino, kad taupė pinigus. Jie teigė norėję didinti konkurenciją ir mažinti kainas. Taip kovoti su konkurentais“, – teigė policijos pareigūnas.

Egidijus Zuzevičius, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, teigė, jog už šias nusikalstamas veikas numatytas laisvės apribojimas, areštas, bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

„Įtarimai pareikšti šešiems asmenims, kurie greituosius užkandžius gamino neturėdami Maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo. Praktikoje tokio pobūdžio nusikalstamų veikų tyrimų iki šiol nelabai buvo. Šie – vieni pirmųjų. Susidūrėme anksčiau tik su maisto produktų, tai yra mėsos produktų, gaminimu antisanitarinėmis sąlygomis. Tokios veikos padaro žalą ne tik valstybės biudžetui, bet ir rizikuojama gyventojų sveikata“, – teigė E. Zuzevičius.

Anot jo, bus kreiptasi ir į Valstybinę mokesčių inspekciją, kad ši suskaičiuoti gautą pelną ir nesumokėtų mokesčių sumą. Kratų metu aptiktas nelegaliai pagamintas maistas bus sunaikintas – tai įpareigoti atlikti patys įtariamieji.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl medžiotojų nelegaliai sumedžiojamos žvėrienos, iš kurių buvo gaminami koldūnai, virtiniai ir kt.

Pasak pareigūnų, maisto užsakovui reikia visuomet pasiteirauti gamintojo, ar turi jis maisto tvarkymo pažymėjimą.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close