captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimui bus pateikta naujos sudėties VRK

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį pateiks nutarimą dėl naujos sudėties Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), pirmininke siūloma skirti dabartinę komisijos pirmininko Zenono Vaigausko pavaduotoją Laurą Matjošaitytę.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VRK pirmininką slaptu balsavimu skiria Seimas parlamento vadovo teikimu. Taip pat slaptu balsavimu tvirtinami VRK nariai, kuriuos deleguoja teisingumo ministras, prezidentas, Lietuvos teisininkų draugija. Savo atstovus į komisiją teikia ir daugiamandatėje apygardoje mandatų gavusios partijos, jei kandidatai atitinka įstatymo reikalavimus, Seimas negali jų atmesti.

Į naująją VRK prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo skirti politologą Vincentą Vobolevičių ir žiniasklaidos atstovę Aistę Žilinskienę, teisingumo ministrė Milda Vainiutė – teisininkus Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę, Teisininkų draugija – teisininkus Svajonę Šaltauskienę ir Joną Udrį.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga š komisiją deleguoja Jonę Valčiukienę, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krkščionys demokratai – Vilių Semešką, Lenkų rinkimų akcija – Valdemarą Urbaną, Socialdemokratų partija – Jūratę Lebedevienę, Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą, „Tvarka ir teisingumas“ – Donatą Laurinavičių.

Pagal įstatymą, Vyriausiąją rinkimų komisiją sudaro Seimas po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų. Dabartinės VRK įgaliojimai baigėsi dar gegužę, tačiau su naujos komisijos sudarymu parlamentas užtruko, Seime strigus „valstiečių“ pataisoms dėl komisijos sudarymo tvarkos. „Valstiečiai“ siūlė braukti iš komisijos partijų deleguotus atstovus, bet nesulaukę kolegų pritarimo šias pataisas atsiėmė.

Kadenciją baigiantis VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas komisijai vadovauja jau daugiau kaip 20 metų – nuo 1994-ųjų. Po pastarųjų Seimo rinkimų sulaukęs kritikos dėl jų organizavimo Z. Vaigauskas buvo raginamas atsistatydinti, į tai jis atsakė netrukus sulauksiantis kadencijos pabaigos ir daugiau į pareigas nepretenduosiantis.

Senosios komisijos vadovo bei narių įgaliojimai nutrūksta, kai prisiekia naujos sudėties VRK.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...