captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Velečka lieka suimtas dar tris mėnesius

Lietuvos apeliacinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi ginkluoto nusikalstamo susivienijimo („agurkinių“) organizatoriui ir įkūrėjui Sauliui Velečkai paliko galioti pirmosios instancijos teismo pratęstą kardomąją priemonę – suėmimą – dar trims mėnesiams, teigiama teismo pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Terminas skaičiuojamas nuo 2017 m. gegužės 5 d.

Kaltinamasis S. Velečka sulaikytas 2013 m. sausio 22 d. Nuo to laiko jam skiriamos kardomosios priemonės. S. Velečkos gynėjas apeliaciniame skunde akcentavo pernelyg ilgą suėmimo terminą.

Lietuvos apeliacinis teismas daro išvadą, kad pirmosios instancijos teismas ėmėsi priemonių, kad bylos nagrinėjimas vyktų kuo sparčiau, bei laikėsi Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje suformuluoto „deramo stropumo“ baudžiamajame procese reikalavimo, taip pat dėjo pastangas paspartinti bylos nagrinėjimą skiriant posėdžius kiek trumpesniu intervalu.

Teismas, tęsdamas kardomąsias priemones, atsižvelgė į ypatingą bylos sudėtingumą ir didelę apimtį, į didelį kaltinamųjų ir gynėjų skaičių, į tai, kad liudytojams buvo skiriami atvesdinimai ir baudos, o nukentėjusiajam A. P. – areštas už neatvykimą į teismo posėdžius, į objektyvias priežastis, susijusias su kaltinamųjų ir liudytojų neatvykimu į teismo posėdžius, teismo psichiatrijos ekspertizių kaltinamiesiems skyrimu, vieno iš kaltinamųjų pabėgimu į Švedijos Karalystę, pažeidžiant paskirtą kardomąją priemonę, jo pargabenimu pagal Europos arešto orderį.

Apeliacinio teismo nuomone, inkriminuojamų nusikaltimų sunkumas bei gresiančios griežtos bausmės tikimybė leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad, būdamas laisvėje ir siekdamas išvengti gresiančios bausmės, kaltinamasis S. Velečka gali bėgti, slėptis nuo teismo ir daryti naujas nusikalstamas veikas. Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad Klaipėdos apygardos teismo 2017 m. gegužės 4 d. nutartyje išdėstyti suėmimo taikymo pagrindai kaltinamajam yra pagrįsti.

S. Velečkai pareikšti kaltinimai dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Kaltinamasis 2005 m. dėl savanaudiškų paskatų, siekdamas nusikalstamai praturtėti ir įgyti didelę įtaką Lietuvos ir Kauno nusikalstamo pasaulio atstovams, iš anksto susitaręs su N. T., A. P. ir D. P. bendrai neteisėtai disponuoti labai dideliais narkotinių, psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) kiekiais, užsiimti jų kontrabanda, bendrai daryti kitus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus, organizavo (įkūrė) šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis ginkluotą nusikalstamą susivienijimą („agurkinių“) ir nuo 2005 m. iki 2014 m. jam vadovavo.

„Sauliui Velečkai inkriminuojami nusikaltimai buvo daromi kelių valstybių teritorijose, t. y. nusikaltimai turi tarptautinį pobūdį. Tai duoda pagrindo manyti, kad suimtasis turi ryšių užsienyje, kuriais pasinaudodamas gali slėptis nuo teismo ir bandyti išvengti jam gresiančios atsakomybės“, – teigia teisėjai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...