captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasideda pratybos „Geležinis vilkas“

Pirmadienį prasideda didžiausios šiais metais Lietuvoje tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“, praneša Krašto apsaugos ministerija. 
I. Budzeikaitės (KAM) nuotr.
I. Budzeikaitės (KAM) nuotr.

Jų metu bus vertinamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais. Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija, o puikiai parengtus ir apginkluotus karius yra skyrusios Belgija, Nyderlandai ir Norvegija. Liepą prisijungs ir Liuksemburgas.

Pietų, vidurio ir rytinėje Lietuvos dalyse vyksiančiose pratybose dalyvaus apie 5,3 tūkst. karių iš Lietuvos ir kitų devynių NATO valstybių: be NATO kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių, kartu treniruosis ir kariai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Portugalijos.

I. Budzeikaitės (KAM) nuotr.

Be to, pratybose „Geležinis vilkas 2017“ pirmą kartą vienu metu treniruosis ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabai. Kariai planuos ir organizuos gynybines ir puolamąsias operacijas tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, kurios veiks apgyvendintoje vietovėje, bus gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu pratybų dalyviai treniruosis veikti kartu su NATO padaliniais, atvykstančiais iš Lenkijos – taip bus siekiama sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“) dalis. Šias pratybas jau septintą kartą planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakiniams batalionams treniruoti ir jų veiksmų suderinamumui su NATO sąjungininkais gerinti. Daugianacionalinės, puikiai apginkluotos ir parengtos, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pajėgos yra dalis JAV, NATO sąjungininkų ir partnerių atgrasymo nuo agresijos visoje Europoje įsipareigojimų dalis. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Szczecine (Lenkijoje).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...