captcha

Jūsų klausimas priimtas

TEDxVilnius: pranešimai apie autizmą, Rusijos propagandą ir dar daugiau

Septintą kartą sostinėje vyksta idėjų ir inovacijų konferencija TEDxVilnius. Šiais metais ji atkreipia dėmesį į tai, kaip esame vienas su kitu susiję ir turime potencialo drauge kurti modernų ir pažangų pasaulį.
L. Panekaitės (Facebook) nuotr.
L. Panekaitės (Facebook) nuotr.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Nacionaliniame dramos teatre vyksta vienas iš koncertų. Visai ne. Tai – septintoji idėjų ir inovacijų konferencija TEDxVilnius, kuri siekia paskatinti žmones veikti kartu. Šiųmetis TEDxVilnius pavadintas anglišku žodžiu „syzygy“, reiškiančiu jungtį. Šis astronominis terminas apibrėžia situaciją, kai Saulė, Mėnulis ir Žemė išsirikiavę į tiesią eilę sukelia pastebimų gravitacijos pokyčių. Konferencija šįkart nori atkreipti dėmesį į tai, kaip esame vienas su kitu susiję ir turime potencialo drauge kurti modernų, pažangų, drąsų pasaulį.

Renginyje kalbėta apie kovą su prietarais, šiuolaikinį islamą ir stereotipinį mąstymą, kovą su savižudybėmis ir dezinformacijos fenomeną.

Čekijos ekspertė tyrinėjanti prorusišką dezinformaciją ir propagandą centrinėje Europoje sako, kad dezinformacija ir propaganda veikia mus visus.

„Su tais žmonėmis, kurie jau yra patikėję sąmokslo teorijomis, pavyzdžiui, žiūrėdami rusiškas manipuliuojančias televizijas, dirbti sunkiau. Jokios socialinės ar žiniasklaidos kompanijos jau nepadės. Reikia keisti švietimo sistemą – mokyklose reikia pradėti mokyti kritinio mąstymo, žiniasklaidos raštingumo, pilietiškumo, šiuolaikinės istorijos, kuri nesibaigia ties Antruoju pasauliniu karu, o išaiškina, kam reikalinga NATO ir Europos Sąjunga“, – teigė pranešimą apie prorusiška dezinformaciją pristačiusi Ivana Smolenova.

Konferencijoje taip pat buvo galima išgirsti kaip iš tiesų jaučiasi tarp mūsų gyvenantys autistai. Apie tai kalbėjo britų rašytoja, kuri diagnozę, kad yra autistė išgirdo sulaukusi 35-erių. Autizmo sindromą, kuris pasireiškia socialinių įgūdžių, bendravimo ir elgesio sutrikimais, turi apytiksliai 6 iš 1000 žmonių.

„Mano pranešimas padės žmonėms suprast, kas iš tiesų yra autizmas. Mes galime būti labai svarbūs savo visuomenei, nes turime daug talentų. Autizmas nėra vien neigiamas dalykas – mūsų talentai gali padaryti pasaulį geresne vieta“, – sakė rašytoja Carrie Beckwith-Fellows.

Prieš 26-erius metus Kalifornijoje prasidėjusių TED konferencijų pagrindinė mintis – jei turi gerą idėją – turi ja dalintis, nes vienas didelio svarbaus dalyko nepadarysi.

„Žmones tai įkvepia, žmonės susijungia į komandas, žmonės, išgirdę apie tuos dalykus, jie patys pagalvoja, kuo jie gali prisidėti, pakeisti aplinką. Nereikia laukti europinių, valstybinių projektų, kurie dažnai labai lėtai ateina – čia pat gali imti ir padaryti. Ir pati bendruomenė gali inicijuoti pakeitimus. Tam reikia bendraminčių, tam reikia dalintis idėjomis“, – samprotavo Vladas Lašas, TEDxVilnius steigėjas.

TEDx steigėjai sako, kad būtent šioje konferencijoje gimė mintis sutelkti Kupiškio bendruomenę, psichikos sveikatos specialistus, policiją ir socialinius darbuotojus kovai su savižudybėmis ir pavyko sukurti sistemą, kuri padeda atpažinti galinčius pakelti prieš save ranką ir suteikti jiems kvalifikuotą pagalbą be specialaus valstybės finansavimo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...