captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šalies vadovai pasveikino Portugaliją nacionalinės šventės proga

Šeštadienį Portugalija švenčia nacionalinę dieną – Kamoešo, Portugalijos ir portugalų bendruomenių dieną. Jos proga Lietuvos vadovai sveikino šios šalies žmones ir politikus.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Portugalijos Prezidentą Marcelo Rebelo de Sousą šalies nacionalinės dienos proga ir visiems Portugalijos žmonėms palinkėjo džiugaus minėjimo, laimės, sėkmės ir klestėjimo.

Anot šalies vadovės, Portugalija tapo svarbia Lietuvos partnere ir sąjungininke sprendžiant svarbiausius mūsų žemyno ir saugumo darbotvarkės iššūkius. Pasak prezidentės, Lietuva ypač vertina Portugalijos solidarumą ir indėlį į mūsų regiono saugumą, nuosekliai stiprėjančius ryšius gynybos srityje ir dalyvavimą bendrose pratybose Lietuvoje.

Sveikinime šalies vadovė palinkėjo, kad tvirtas vertybinis pagrindas artimiausiais metais atvertų dar daugiau galimybių plėsti naudingą abiejų valstybių ir piliečių bendradarbiavimą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis šia proga pasveikino Portugalijos premjerą Antonio Costą ir visus šios šalies žmones.

„Lietuva ir Portugalija, siekdamos bendrų žemyno tikslų bei puoselėdamos europinės vertybes, sukūrė tvirtą pagrindą sėkmingam tarpusavio bendradarbiavimui. Vertiname gerus dvišalius santykius ir tikimės, kad glaudi partnerystė Europos bendrijoje, NATO ir toliau padės tinkamai pasirengti kylantiems iššūkiams bei priimti veiksmingus sprendimus reaguojant į juos“, – sveikinimo kalboje sako premjeras S. Skvernelis.

Sveikinimų negailėjo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuris pasveikino Portugalijos užsienio reikalų ministrą Augusto Santos Silva su šios šalies Nacionaline diena bei palinkėjo gerovės ir klestėjimo visai šaliai bei jos piliečiams.

Sveikinime L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvą ir Portugaliją sieja draugiški ir artimi dvišaliai santykiai, Portugalija yra svarbi NATO sąjungininkė. Ministras padėkojo už Portugalijos indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą – Portugalija jau tris kartus dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijoje.

L. Linkevičius taip pat išreiškė įsitikinimą, kad esamas glaudus dvišalis Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas, taip pat abiejų šalių bendros pastangos ES, NATO bei kitose daugiašalėse organizacijose prisidės prie Europai aktualių bei globalių iššūkių sprendimo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...