captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvis siūlo tobulų atostogų Turkijoje receptą

Turkija jau daugybę metų – populiariausia lietuvių atostogų kryptis, tačiau apie šią šalį iki šiol sklando daugybė mitų. Beveik du dešimtmečius čia praleidęs lietuvis Margiris Klenavičius tikina, kad žino tobulų atostogų šioje šalyje receptą, o viena svarbiausių jo dalių – atsisakyti stereotipų. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Lietuvis svajoja vieną dieną išleisti knygą apie Turkiją, šalį, į kurią pirmą kartą atvyko 2003 m., kurioje sutiko naujų draugų, ėmėsi nuosavo verslo ir kuri visam laikui, kaip pats sako, liks jam artima. 

Per keliolika metų lietuvis gerai pažino Artimuosius Rytus. Gidu teko padirbėti Jordanijoje, Izraelyje, Palestinoje, Tunise, Egipte ir kitose šalyse. 

Tačiau, kad ir kur iškeliaudavo, likimas jį vėl sugrąžindavo į Turkiją. Atrodo, dabar čia vyras jaučiasi savas ir vis dėlto atrasti dar tikrai yra ką. 

„Ne veltui yra posakis: gyveni ir mokaisi. Galutinai perprasti Turkijos neįmanoma, nes regionų yra daug, žmonės persimaišę“, – tikina lietuvis. 

Vyrą tautiečiai internete kasdien užverčia klausimais, kaip tinkamai suplanuoti atostogas Turkijoje, ką pamatyti, kiek išleisti arba kur galima sutaupyti. 

Savo tinklaraštyje jis negaili patarimų, dalinasi įdomiausiomis turistams nutikusiomis istorijomis, tačiau, sako, atostogos niekada nebus įsimintinos, jei pats žmogus nenorės plačiau atmerkti akių ir pamatyti vaizdų toliau paties įsivaizduojamų horizontų. 

M. Klenavičius nemėgta stereotipų, kuriais dažnai vadovaujasi į jo laikinaisiais namais tapusią Viduržemio jūros šalį keliaujantys tautiečiai, pvz., kad kelionei išleidęs porą šimtų eurų, savaitę Turkijoje galėsi jaustis karaliumi.

Juokiasi jis ir iš tų, kurie mano, kad geras viešbutis – tik tas, kuris yra milžiniškoje teritorijoje, turi 10 baseinų, 15 vandens kalnelių, daugybę restoranų, kuriuose stalai lūžta nuo maisto, o iškaboje būtinai puikuojasi 5 žvaigždės. 

Kelionių konsultantu dirbantis lietuvis įsitikinęs, kad viešint Turkijoje svarbu visai ne tai. 

„Koją kiša stereotipai, kad tai – šalis, kur viskas įskaičiuota ir yra tik odos bei aukso parduotuvės, be kurių nėra ko pamatyti. Čia yra visko: tai – didžiulė šalis per du žemynus. Čia – seniausi pasaulio miestai. Kas domisi istorija, kultūra, čia kažką gali rasti kiekviename žingsnyje. Tiesiog reikia atidaryti viešbučio duris ir išeiti, neužsibūti restoranuose, baruose ir baseinuose“, – įsitikinęs lietuvis. 

Plačiau – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...