captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prokurorai: I. Strazdauskaitės nužudymo byloje yra daugiau įtariamųjų

Generalinėje prokuratūroje penktadienį panešė, kad ikiteisminiam tyrimui byloje dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo vadovaujantis prokuroras Gintas Ivanauskas pranešė, kad šiuo metu tyrime jau yra daugiau nei 6 įtariamieji. Dėl nužudymo įtariami tik 3 asmenys – kitiems inkriminuojamas plėšimas, neteisėtas laisvės atėmimas, kitos nusikalstamos veikos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prokuroras taip pat pranešė, kad šioje byloje yra tiriamas ir Latvijos piliečių užpuolimo epizodas, kuomet iš jų taip pat buvo atimtas prabangus automobilis. „Intensyviai dirbame su įtariamaisiais. Jie duoda parodymus, teikia tam tikras versijas. Bet mes tikriname kiekvieną žodį“, – teigė A. Roginskis.

G. Ivanauskas prasitarė, kad šiame ikiteisminiame tyrime yra užsakyta ir atliekama mažiausiai 20 įvairiausių ekspertizių. Prokuroras taip pat teigė norintis pasinaudoti proga ir dar sykį pabrėžti, kad užpulta mergina niekaip nebuvo susijusi su nusikalstamu pasauliu – nevežė nei narkotikų, nei grynųjų pinigų, nei kitų draudžiamų dalykų.

Prokuroro teigimu, tyrimo metu buvo nustatyta, kad išvykdama mergina pasiėmė tik įprastus kiekvienam daiktus – drabužių, keletą knygų, kompiuterį, šiek tiek maisto vakarienei ir nedidelę pinigų sumą, įskaitant ir keliasdešimt eurų, kurią išlydėdami jai davė tėvai. Dalis šių daiktų nusikaltimo metu buvo išslapstyti, dalis – sunaikinti. Atsakydmas į klausimus LKPB viršininko pavaduotojas teigė, kad šios bylos tyrimo eigoje visi gauti duomenys patvirtino tai, kad I. Strazdauskaitė tapo nusikaltimo auka dėl jos vairuoto automobilio, kaip plėšimo objekto. „Tai patvirtina ir prieš metus įvykdytas plėšimas Latvijos piliečių atžvilgiu, kuris atliktas panašiu braižu – imituojant kelyje avarinę situaciją.“ – kalbėdamas žurnalistams pastebėjo prokuroras G. Ivanauskas.

Š. m. balandžio 28 d., gavus artimųjų pareiškimą apie mirusiąją šmeižiančias publikacijas tam tikruose leidiniuose ir internete, pradėtas ir yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl mirusio atminimo paniekinimo, rašė prokuratūra pranešime spaudai.

Spaudos konferencijoje dalyvavę pareigūnai ne kartą pakartojo, kad šiame tyrimo etape dar negali pateikti detalesnių atsakymų į klausimus apie nusikaltimo aplinkybes, tačiau pažadėjo tai padaryti kai tik tyrimas bus baigtas. Tyrimą planuojama baigti šių metų pabaigoje.

Kaip skelbta išvakarėse, teismas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų prašymus pratęsti suėmimo terminus asmenims, kuriems yra pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime dėl plungiškės nužudymo. Šiuo metu griežčiausia kardomoji priemonė taikoma 4 įtariamiesiems. Teismas sutiko šiems įtariamiesiems pratęsti suėmimo terminus dar trims mėnesiams.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...