captcha

Jūsų klausimas priimtas

„TEDxVilnius“ – socialinės, technologinės ir ekonominės pažangos kalvė

Šeštadienį, birželio 10 dieną Vilniuje jau 7 kartą vyksta konferencija „TEDx“. Ją galima tiesiogiai stebėti portale LRT.lt
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„TED konferencija įkurta Kalifornijoje su mintimi, kad skirtingų šalių specialistai, profesionalai turi dalintis idėjomis, susijungti į komandas, ir tai būtų postūmis kurti naujus dalykus“, – pasakoja verslininkas Vladas Lašas. 

Jis pats konferenciją atrado prieš 12 metų. „Ko gero tai – vienas didžiausių pasaulyje edukacinių reiškinių. [...] Tai yra 18 minučių trukmės pranešimai, kai įvairių sričių specialistai, entuziastai, dėstytojai, įdomūs žmonės papasakoja apie savo idėjas ir tai padaro nemažą įtaką ne tik jų pačių, bet ir visuomenės ateičiai“, – pasakoja V. Lašas. 

Jis pabrėžė, kad ir Lietuvoje skaitytų pranešimų įrašai vėliau peržiūrimi dešimtis tūkstančius kartų. 

„TEDxVilnius“ kuratorė Rūta Kruliauskaitė pasakoja, kad šių metų konferencijos tema – „Syzygy“. Šis žodis, išvertus iš anglų kalbos, reiškia kelių skirtingų arba panašių kūnų sąveiką. 

„Šis žodis dažnai vartojamas astrologijoje, pavyzdžiui, kai Mėnulis, Saulė ir Žemė sustoja į vieną liniją, vyksta syzygy. Šis žodis ir ši koncepcija yra labai tinkama TED atradimų ir skirtingų idėjų teorijai“, – kalba R. Kruliauskaitė.

Pasak jos, sukviečiant skirtingus žmones, esančius iš skirtingų kultūrų ir turinčių skirtingas nuomones, įvyksta socialinė, technologinė ir ekonominė pažanga.

Švedė ultramaratonininkė, kuri išdrįso viena bėgti per Iraną ir sutikusi daugybę draugiškų žmonių paneigė išankstinį požiūrį į šios šalies gyventojus; prieš visuotinį žmonių sekimą maištaujantis menininkas iš Berlyno, kuriantis stebėjimo kameras klaidinančią maskuotę; Rusijos propagandos žiniasklaidoje tyrinėtoja; retos genetinės ligos naikinama jauna anglė, kuri pakeliui į mirtį dalinasi gyvenimo džiaugsmu savo tinklaraštyje  – tai tik dalis pranešėjų iš viso pasaulio, kurie savo turininga patirtimi ir unikaliu požiūriu dalinsis inovacijų ir idėjų konferencijos „TEDxVilnius“ scenoje – joje įprastai pasirodo apie 20 išskirtinių asmenybių.

Pagal garsų pasaulyje TED konferencijų formatą organizuojamas renginys vyks Nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje. Visos dienos konferencija bus tiesiogiai verčiama net į kelias kalbas: iš anglų į lietuvių, rusų ir lenkų. Pranešėjų kalbos truks iki 20 minučių, jos bus paruoštos konsultuojantis su specialistais ir viešojo kalbėjimo treneriais – būtent todėl TED formato konferencijos išsiskiria įdomiais, dramaturgiškai stipriais ir įkvepiančiais pasisakymais.

Plačiau apie konferenciją – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...