Lietuvoje

2017.06.08 10:14

Pasaulio universitetų reitinge – stiprus dviejų Lietuvos universitetų šuolis aukštyn

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2017.06.08 10:14

Naujausiame tarptautiniame universitetų reitinge, dvi Lietuvos aukštosios mokyklos šoktelėjo aukštyn.

Aukščiausiai reitinge atsidūrė Vilniaus universitetas (VU). Pakilęs 80 pozicijų jis naujajame reitinge yra 401–410-oje vietoje. Antras geriausiai įvertintas yra Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Jis užima 551–600-ąją vietą.

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Vytauto Didžiojo universitetas(VDU) atitinkamai atsidūrė tarp 800 ir 1000 geriausių aukštųjų pasaulio mokyklų. 

„QS World University Rankings“ reitingas

Vilniaus universiteto atstovai džiaugiasi, kad šįkart užimta vieta – didžiausias universiteto rezultatas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Geriausiai VU įvertintas reputacijos tarp darbdavių, akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų santykio srityse. Jose VU rodikliai buvo aukščiausi tarp visų šalies universitetų.

„Šie pasiekimai per pastaruosius dvejus metus yra sunkaus visos mūsų akademinės bendruomenės darbo rezultatas, demonstruojantis moksleiviams, kad Lietuvoje, Vilniaus universitete, galima įgyti aukštos kokybės, tarptautiniu lygiu pripažįstamą išsilavinimą. Kartu tai ženklas, kad aukštojo mokslo reformos kontekste privalome ieškoti sprendimų, kurie dar labiau sustiprintų mūsų stiprybes, ir pagaliau pradėtume kalbėti apie lyderystę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – džiaugėsi VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

A. Žukauskas, BNS nuotr.

Anot rektoriaus, universitete vykdomi kokybiniai pokyčiai brėžia naujus standartus šalies aukštojo mokslo sistemoje ir atspindi valstybės siekius turėti pasauliniu mastu konkurencingą aukštąją mokyklą.

„Esame tarp 1,5 proc. pasaulio geriausiųjų. Tai – džiugi žinia visai šaliai, siekiančiai didesnio matomumo ir tarptautinio konkurencingumo. Kartu su Tartu universitetu Estijoje tapome aiškiais Baltijos šalių regiono lyderiais, aplenkėme Lenkijos universitetus. Akivaizdu, kad universitetas žengia tinkama kryptimi ir jame dirba pasaulinio lygio mokslininkai, jau dabar glaudžiai bendradarbiaujantys su garsiausių pasaulio universitetų tyrėjais“, – teigė VU rektorius.

Pasak VGTU rektoriaus Alfonso Daniūno, žinant, kad reitinguojamų pasaulio aukštųjų mokyklų vis daugėja, šuolis aplenkiant 100–150 universitetų yra išties didelis.

„VU ir VGTU dabar yra užsitikrinę tvirtas pozicijas tarp geriausių 2,1 proc. pasaulio universitetų. Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės parengtą universitetų tinklo optimizavimo planą, 2021 m. du Lietuvos universitetus norima matyti geriausiųjų 500-uke. Šių metų rezultatai patvirtina, kad šis tikslas yra realiai įgyvendinamas, nes stipriausios Lietuvos aukštosios mokyklos dėl to jau aktyviai bei nuosekliai dirba. Jeigu sulauksime vyriausybės paramos, o aukštojo mokslo reforma bus įgyvendinta, tikimės, kad užsibrėžtą kartelę galėsime pakelti dar bent šimtu pozicijų aukščiau“, – sako VGTU rektorius.

VGTU nuotr.

Kaip ir pernai, geriausių pasaulio universitetų trejete išlieka Masačusetso technologijos institutas, Stanfordo ir Harvardo universitetai.

Šiais metais iš visų 26-ių tūkstančių pasaulio universitetų į reitingą pateko tik tūkstantis.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4 tūkst. universitetų paraiškos.

Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt