captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybės kontrolierius su V. Pranckiečiu aptarė audito poveikio didinimo klausimą

Trečiadienį valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikime aptartas aukščiausiosios audito institucijos (AAI) bendradarbiavimas su Seimo komitetais, pasidalyta įžvalgomis apie sistemines šalies finansų ir turto valdymo problemas, galimus sprendimo būdus, padėsiančius siekti tvaraus viešųjų finansų valdymo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip pažymėjo valstybės kontrolierius A. Dulkys, siekiant didesnės audito kokybės ir poveikio, AAI ir Seimo bendradarbiavimas yra svarbus ir nuolatinis procesas: pasidalyti įžvalgomis ir patirtimi audituojama tema su komitetų ir komisijų nariais auditoriai susitinka tiek prieš pradėdami auditus, tiek pristatydami audito rezultatus, taip pat teikdami rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitas ir AAI išvadas Seimui teisės aktų numatyta tvarka. AAI iš Seimo narių taip pat visada laukia argumentuotų siūlymų dėl valstybinio audito programos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis pabrėžė ne tik tam tikrų ataskaitų, bet ir AAI teikiamos kelių auditų apibendrintos medžiagos svarbą. Pasak Seimo pirmininko, tokia medžiaga kaip ir valstybinių auditų rekomendacijos yra ypač svarbi, nes gali prisidėti priimant valstybei svarbius sprendimus, padedančius užtikrinti efektyvų valstybės turto valdymą. AAI yra pateikusi rekomendacijų, kaip tobulinti biudžeto valdyseną, šalies investicijų planavimą bei vykdymą ir pan., todėl tikimasi, jog tolimesnis konstruktyvus bendradarbiavimas paspartins įstatymų pagal AAI teikiamas rekomendacijas priėmimą.

Susitikime Seimo pirmininkas V. Pranckietis buvo supažindintas su tarptautinės AAI bendruomenės – EUROSAI ir INTOSAI forumų – naujienomis ir Lietuvai patikėtais darbais. Pristatyta EBPO studija apie aukščiausiųjų audito institucijų ir parlamentų bendradarbiavimą. Aptarti ir AAI siekiami tikslai, optimizuojant veiklą, auditų kokybės ir institucijos veiklos gerinimo perspektyvos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...