captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje rasti 9 maišai su žmonių kaulais

Vilniaus senamiestyje rasti devyni maišai žmonių kaulų. Apie juos policijai pranešė Liejyklos gatvės gyventoja.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovas Paulius Radvilavičius, 11.14 val. į policiją kreipėsi gyventoja, ji teigė, kad Liejyklos gatvėje ties 4-uoju namu pastebėjusi žmogaus kaulus.

Atvykę policijos pareigūnai patikrino įvykio vietą ir patvirtino, kad lauke matyti žmogaus kaulų fragmentai.

Dėl rastų kaulų policija atlieka tyrimą, bus siekiama nustatyti jų amžių.

Iš įvykio vietoje padarytų nuotraukų ir vaizdo įrašų matyti, kad kaulai buvo sukrauti į statybinių šiukšlių maišus ir sudėti su įvairiomis kitomis statybinėmis atliekomis. Atliekų krūvoje matosi keletas tokių maišų.

Vėliau Vilniaus policija pranešė, kad, pirminiais duomenimis, dar 2015 metais įsigijus žemės sklypą privačion nuosavybėn, buvo pradėtos komercinės paskirties pastato statybos šiame sklype, tačiau netrukus kilo nesutarimų su aplinkiniais gyventojais, todėl šios statybos buvo sustabdytos.

Manoma, kad kaulai buvo iškasti ir sukrauti į maišus prieš dvejus metus vykusių statybų metu. Šiomis dienomis tvarkant buvusios statybvietės teritoriją, maišai su kaulais buvo pastebėti ir apie juos pirmąjį kartą pranešta policijai.

Šioje vietoje žmonių kaulų buvo rasta ir anksčiau, nes dar XIX amžiuje čia būta veikiančių kapinių.

Policija rengiasi pradėti ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Savivaldybė BNS informavo, kad vienintelis statybų leidimas Liejyklos g. 4 išduotas 2016-ųjų birželio pabaigoje, bendrovei „Idealis“, tuomet buvo leista atlikti pastato kiemo-rūsio paprastą remontą.

Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėjas Darius Daunoras BNS sakė, kad įprastai vykdant statybos darbus Senamiestyje statybininkai privalo gauti leidimą iš Kultūros paveldo departamento (KPD), o radus archeologinių radinių ar palaikų, privaloma apie tai informuoti savivaldybę, kuri savo ruožtu informaciją perduota KPD. Tuomet visi statybos darbai būna laikinai stabdomi.

„Kol kas negavau jokios informacijos apie šiuos kaulus“, – teigė D. Daunoras.

KPD Vilniaus skyriaus Vyriausioji specialistė Anželika Zdanevičienė BNS patvirtino, kad minimi darbai nebuvo suderinti su KPD. Departamento specialistai šiuo metu vertina situaciją. Specialistų teigimu, greta Radvilų rūmų esančiame Liejyklos g. 4 kieme anksčiau būta pačių Radvilų kapinių, tad bus aiškinamasi, ar palaikai negali būti pačių didikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...