captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl buitinių nuotekų Neryje – 630 tūkst. eurų ieškinys

Dėl pernai gruodį Vilniuje įvykusios buitinių nuotekų linijos avarijos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Ieškiniu reikalaujama, kad kaltininkai atlygintų gamtai padarytą 629,9 tūkst. eurų žalą. Šią sumą prašoma išieškoti iš uždarųjų akcinių bendrovių „Vilniaus rentinys“, „Archinova“, „Ribinis būvis“ ir „Statybos projektų ekspertizės centras“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Avarija, dėl kurios Neries upė buvo užteršta išleistomis buitinėmis nuotekomis, įvyko statybos aikštelėje Upės g. 21, kur buvo statomas administracinis pastatas su požemine ir antžemine automobilių saugyklomis. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sudaryta specialioji komisija nustatė, kad nuotekų sistema buvo pažeista sugriuvus statomai atraminei sienelei.

Griūtis įvykusi dėl neteisingai priimtų konstrukcinių sprendinių, o statybos vykdytos nesilaikant statinio projekte numatytų technologinių sprendimų. Konstatuota, kad techninį ir darbo projektą rengusi UAB „Archinova“ ir pastato techninio projekto konstrukcinę dalį subrangovo teisėmis ruošusi UAB „Ribinis būvis“ neįvertino slėginės nuotekų linijos papildomų apkrovų. Laikinosios sienos įrengimo metu UAB „Vilniaus rentinys“ dar nebuvo gavusi leidimo statybai, o dalinę ekspertizę atlikusios UAB „Statybos projektų ekspertizės centras“ pažeidė statybos techninio reglamento, skirto statinio projekto ir statinio ekspertizei, reikalavimus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...