Lietuvoje

2017.06.07 12:14

Dėl dokumentų klastojimo kaltais pripažinti Vilniaus savivaldybės ir VAATC atstovai

BNS2017.06.07 12:14

Apeliacinės instancijos teismas dėl dokumentų klastojimo organizavimo išnuomojant valstybinės žemės sklypą atliekų rūšiavimo gamyklos statybai kaltais pripažino Vilniaus savivaldybės buvusius ir esamus darbuotojus, taip pat ir buvusį Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovą.

Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vilniaus apygardos teismas iš dalies patenkino Vilniaus apygardos prokurorų skundą bei dėl dokumentų klastojimo kaltais pripažino buvusį Vilniaus miesto administracijos direktoriaus pavaduotoją Joną Urbonavičių, iki šiol pareigas einančią savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoją Raimondą Rudukienę bei buvusį VAATC direktorių Nerijų Žilių. Pirmosios instancijos teismas kaltinamuosius buvo visiškai išteisinęs.

Pasak STT, Vilniaus apygardos teismas visiems nuteistiesiems skyrė baudas: J. Urbonavičiui – 7 532 eurų, R. Rudukienei ir N. Žiliui – po 5 649 eurus. Kaip nurodo tarnyba, teismo sprendime nurodyta, kad kaltinamųjų veiksmai diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, taip pat sumenkino valstybinio valdymo institucijos vardą, tačiau pastarieji nesiekė ir neturėjo asmeninės naudos, o jų veika nesiekia pavojingumo, už kurį numatyta baudžiamoji atsakomybė, ribos.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad nuteistieji J. Urbonavičius, R. Rudukienė bei N. Žilius 2012 metų pavasarį, veikdami bendrininkų grupėje, organizavo dokumentų, kurių pagrindu mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginio statybai neteisėtai buvo išnuomotas valstybinės žemės sklypas Vilniuje, Jočionių gatvėje, suklastojimą.

„VAATC neturėjo teisės išsinuomoti sklypo, kuriame buvo sumanyta pastatyti mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginį – atliekų rūšiavimo liniją, todėl suklastotuose dokumentuose buvo nurodyta melaginga informacija, kad žemės sklype yra neegzistuojantys statiniai“, – nurodo STT.

Anot tarnybos, suklastoti dokumentai buvo pateikti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vilniaus skyriui, Registrų centro Vilniaus filialui ir Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriui.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai lapkritį kaltinamuosius, kaltintus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo, išteisino, tačiau prokuratūra nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos teismui ir paprašė visus tris kaltinamuosius nuteisti. Vilniaus apygardos prokuratūra motyvavo, kad teismo išvados neatitinka faktinių bylos aplinkybių, taip pat turėjo priekaištų dėl esminių baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų vertinant aplinkybes.

VAATC 2013-aisiais pasirašė 120 mln. litų vertės sutartį su atliekų rūšiavimo gamyklos statybos

Atliekų rūšiavimo gamyklą šalia Gariūnų turgavietės už 34,8 mln. eurų pastatė konkursą laimėjusi bendrovė „Energesman“ – su bendrove VAATC sutartį pasirašė 2013-aisiais, gamykla pradėjo veikti pernai gegužę. Pagal sutartį, „Energesman“ gamyklą valdys iki 2033 metų, o vėliau ji bus grąžinta VAATC.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.